Twórcy Axie Infinity pozyskali 150 mln USD od Binance na zwrot skradzionych środków

2022-04-07 / Tagi: nft

Twórcy Axie Infinity pozyskali 150 mln USD od Binance na zwrot skradzionych środków

Twórca popularnej gry play-to-earn Axie Infinity – firma Sky Mavis, ogłosiła, że platforma Binance przeprowadziła rundę finansowania o wartości 150 milionów dolarów. Fundusze te zostaną wykorzystane do zwrotu środków, które zostały skradzione w wyniku ataku hakerskiego na most Ronin. 

Binance a inwestycje w Axie Infinity 

Sky Mavis, firma deweloperska stojąca za grą Axie Infinity, ogłosiła rundę finansowania o wartości 150 milionów dolarów przeprowadzoną przez wiodącą giełdę kryptowalut Binance. Runda ta przyciągnęła również innych inwestorów z całej przestrzeni kryptograficznej, w tym kapitały wysokiego ryzyka a16z i Dialectic, skoncentrowaną na kryptowalutach firmę inwestycyjną Paradigm oraz firmę zajmującą się oprogramowaniem do gier Animoca Brands. 

Zgodnie z zapowiedziami Sky Mavis, fundusze te zostaną połączone z finansami firmy i zostaną umieszczone w planie zwrotu kosztów dla graczy Axie Infinity dotkniętych niedawnym włamaniem, które uważa się za jedno z największych w historii kryptowalut. 

Wzmocnienie bezpieczeństwa sieci 

Po tym jak Ronin Network padło ofiarą ataku hakerów firma zobowiązała się do wzmocnienia bezpieczeństwa sieci, między innymi poprzez audyty wewnętrzne. Warto podkreślić, że zwrot funduszy graczom był jednym z pierwszych zobowiązań, do jakich odniósł się deweloper. 

„Sky Mavis zobowiązuje się do zwrotu wszystkich utraconych funduszy naszych użytkowników i wdrożenia rygorystycznych wewnętrznych środków bezpieczeństwa, aby zapobiec przyszłym atakom” – powiedział dyrektor generalny firmy Trung Nguyen. 

Jako zespół celowo podjęliśmy decyzję, aby skupić się na tym, co nas czeka, począwszy od jutrzejszej premiery Axie Infinity: Origin. Cieszymy się również, że możemy współpracować z Binance NFT przy przyszłych projektach” – dodał. 

Axie Infinity – najpopularniejsza gra NFT

Firma ma nadzieję, że po zakończeniu audytów bezpieczeństwa ponownie otworzy most Ronin Network, który haker wykorzystał do kradzieży 173 600 Ethereum (ETH) i 25,5 miliona USDC. 

Wpływ na bezpieczeństwo sieci ma mieć także to, że grupa walidatorów Ronina zwiększy się z 5 do 21. Proces zakończy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a walidatorzy zostaną podzieleni między partnerów firmy i członków społeczności.

Pomimo historycznego włamania, gra Axie Infinity wciąż pozostaje najpopularniejszą i najczęściej graną grą NFT. Ponad 2,6 miliona osób posiada Axie NFT, podczas gdy miesięcznie aktywnych użytkowników jest obecnie około 2,2 miliona. 

Źródło: coinjournal.net

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.