Twórca kryptowaluty Shiba Inu (SHIB) wycofuje się z projektu 

2022-06-01 / Tagi:

Twórca kryptowaluty Shiba Inu (SHIB) wycofuje się z projektu 

Anonimowy założyciel Shiba Inu, Ryoshi, ogłosił, że wycofuje się z projektu. Shytoshi Kusama, który jest twarzą Shiba Inu potwierdził, że projekt będzie kontynuowany w duchu wizji Ryoshiego, a rozwojowi platformy nic nie grozi. 

Założyciel Shiba Inu odchodzi z projektu 

W ostatnich dniach założyciel Shiba Inu (SHIB) o pseudonimie Ryoshi odszedł od społeczności, usuwając wszystkie swoje wpisy oraz tweety. Warto przypomnieć, że jego tożsamość, podobnie jak założyciela Bitcoin ( BTC ) Satoshi Nakamoto, pozostaje nieznana od czasu rozpoczęcia projektu. 

Główny deweloper sieci, Shytoshi Kusama, starał się uspokoić obawy społeczności dotyczące przyszłości Shiba Inu. Potwierdził on, że odejście Ryoshi  niczego nie zmienia, a sam projekt będzie kontynuowany w obecnym duchu, któremu przyświeca cel stworzenia wielkiego zdecentralizowanego ekosystemu memecoin. 

Zniknięcie Ryoshiego z życia publicznego 

Przypominamy, że Ryoshi kilkakrotnie zasugerował, że w końcu odejdzie, ponieważ często bagatelizował swoje znaczenie i rolę w Shiba Inu. W usuniętym już poście na Medium, założyciel Shiba Inu podobno napisał: 

Od początku mówiłem, że nie jestem nikim ważnym. Wysiłki zmierzające do zdemaskowania mojej “tożsamości”, nawet jeśli zakończyłyby się sukcesem, niczego by nie zmieniły. Jestem tylko jakimś nic nieznaczącym facetem stukającym w klawiaturę i jestem do zastąpienia. Jestem Ryoshi. – 

Co ciekawe, aktualnie konto Ryoshiego na Twitterze nadal istnieje. Jednak cała jego aktywność została wykasowana i tylko 2 pożegnalne wpisy są wciąż dostępne na Medium. 

Nie jestem ważny i pewnego dnia zniknę bez uprzedzenia. Trzymaj się SHIBY i podążaj ku górze. Każdy członek SHIBArmy to Ryoshi – możemy przeczytać. 

Notowania SHIB 

We wtorek, wspomniany wcześniej członek SHIBArmy Shytoshi Kusama pożegnał się z Ryoshim i potwierdził swoje przywiązanie do wizji założyciela projektu. 

Etos Ryoshiego, by pozostać anonimowym i nie mieć żadnego wpływu na kierunek rozwoju Shib, czyni nasz mit jeszcze bardziej chwalebnym. Budowaliśmy od zera, nigdy nie płaciliśmy giełdzie za notowania i zrewolucjonizowaliśmy tokeny ‘meme’ poprzez niebywały wzrost – napisał na swoim twitterze Kusama. 

Wiadomość o odejściu Ryoshiego wywołała zaniepokojenie wśród fanów projektu oraz wpłynęła na notowania SHIB. W chwili pisania tego tekstu oscylowały one na poziomie 0,00001168 USD. 

Źródło: comparic.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.