Trudność wydobycia Bitcoinów spada 

2023-07-03 / Tagi:

Trudność wydobycia Bitcoinów spada 

28 czerwca, pierwszy raz od 56 dni Bitcoin odnotował spadek trudności wydobycia – dokładnie o 3,26%. Modyfikacja ta obniżyła trudność sieci do 50,65 biliona z rekordowego poziomu 52,35 biliona, którą zanotowano 14 czerwca. 

Wydobywanie Bitcoinów – poziom trudności spada o 3,26% 

Pierwsza od 56 dni korekta trudności wydobycia Bitcoinów została zanotowana 28 czerwca 2023 roku Obecnie wydobywanie BTC jest o 3,26% mniej trudne niż w poprzednich dwóch tygodniach a także niż 14 czerwca, kiedy to trudność sieci zanotowała rekordowy poziom. Aktualny spadek miał miejsce przy wysokości bloku 796 320, zmniejszając trudność do obecnego poziomu 50,65 biliona. Warto dodać, że wkrótce po wzroście trudności z 14 czerwca oczekiwano, że kolejna korekta, która miała mieć miejsce 28 czerwca również będzie wzrostem. Sugestie te były związane z gwałtownie rosnącym hashratem i szybszymi interwałami blokowymi. 

Co wpłynęło na obniżenie trudności wydobycia BTC? 

Okazuje się, że po 19 czerwca 2023 roku wszystko to się zmieniło. Zmniejszony hashrate i wolniejsze interwały blokowe ostatecznie spowodowały spadek. W rzeczywistości, od czwartku 29 czerwca 2023 roku, całkowity hashrate spadł poniżej zakresu 300 eksahash na sekundę (EH/s) – i to dwukrotnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przy średnim hashrate wynoszącym w ciągu tych tygodni 360,9 EH/s, nadchodzące ponowne ustawienie poziomu trudności zaplanowano na 13 lipca 2023 roku. 

Obecnie czas przerwy między blokami pozostaje dłuższy niż zwykła średnia dziesięciominutowa. Potwierdzenie ostatniego bloku nastąpiło w ciągu dziesięciu minut i pięćdziesięciu czterech sekund. Na podstawie bieżących wydarzeń oczekuje się, że 13 lipca może nastąpić kolejny spadek. Jednak, podobnie jak w zeszłym miesiącu, w ciągu następnego niewydobytego zestawu 1920 bloków może się to szybko zmienić. 

Wiodąca pula wydobywcza 

Czwartkową wiodącą pulą wydobywczą była kopalnia kryptowalut Foundry USA. Firma miała imponujący wkład 117,21 EH/s, czyli około jednej trzeciej całkowitego hashrate z ostatnich trzech dni. Inni kluczowi gracze na terytorium puli wydobywczej to takie platformy wydobywcze, jak Antpool, F2pool, Binance Pool, Viabtc, Luxor i SBI Crypto. Co ciekawe, obecne statystyki pokazują, że 29 czerwca 41 pul wydobywczych przeznacza hashrate na sieć Bitcoin

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.