Tron pracuje nad „darmowym” stablecoinem 

2024-07-08 / Tagi:

Tron pracuje nad „darmowym” stablecoinem 

Założyciel Tron, Justin Sun, ogłosił, że jego zespół pracuje nad rozwiązaniem typu „gasless stablecoin”. Ma ono sprawić, że przelewy peer-to-peer będą darmowe dla wszystkich. Czy stablecoiny bez gazu przeniosą adopcję technologii blockchain na nowy poziom? 

Stablecoin niewymagający gazu 

Założyciel Tron, Justin Sun poinformował, że jego zespół pracuje nad rozwiązaniem typu „gasless stablecoin”, które ma sprawić, że przelewy peer-to-peer będą darmowe dla wszystkich. 

Sun ma nadzieję, że nowe rozwiązanie uda się zintegrować z blockchainem Tron już w czwartym kwartale tego roku. A wkrótce potem także z Ethereum i innymi publicznymi łańcuchami kompatybilnymi z Ethereum Virtual Machine. 

– Przelewy będzie można wykonywać bez płacenia żadnych tokenów gazowych, a opłaty będą w całości pokrywane przez same stablecoiny – wyjaśnił Sun w poście X z 6 lipca. 

Co ciekawe, jednak nie wyjaśnił, jak w rzeczywistości ten mechanizm miałby działać. 

Zmiana zasad gry dla firm 

Założyciel Tron uważa, że stablecoiny bez gazu mogą zmienić zasady adopcji kryptowalut dla firm, które chcą oferować usługi związane ze stablecoinami. 

– Uważam, że podobne usługi znacznie ułatwią dużym firmom wdrażanie usług stablecoin na blockchainie, podnosząc masową adopcję blockchainu na nowy poziom – powiedział Sun. 

Warto zauważyć, że Tron jest obecnie liderem na rynku transferów peer-to-peer stablecoinów i konsekwentnie przetwarza dwa do trzech razy więcej wolumenu niż zajmujące drugie miejsce Ethereum. Potwierdzają to także statystyki firmy analitycznej Artemis. 

Natomiast z danych firmy DefiLlama wynika, że na platformie Tron znajduje się ponad 50 miliardów dolarów z 112 miliardów dolarów Tether wyemitowanych w ramach wielu blockchainów. 

Tron stawia na rozwój 

Z pewnością rozwiązanie firmy Tron może konkurować z systemem PYUSD firmy PayPal, który umożliwia niektórym użytkownikom w Stanach Zjednoczonych bezpłatne dokonywanie płatności transgranicznych. Co więcej, moneta USD Coin ( USDC ) firmy Circle na platformie Ethereum Layer-2 Base również umożliwia darmowe transfery – robi to za pośrednictwem portfela Coinbase Wallet. 

Co istotne, Circle i giełda kryptowalut Binance niedawno wycofały obsługę USDC na platformie Tron, co prawdopodobnie mogło zachęcić firmę do opracowania własnego rozwiązania. Tron rozważa także zbudowanie rozwiązania Bitcoin warstwy 2, które obsługiwałoby „opakowaną” wersję Tether – potencjalnie umożliwiając przepływ miliardów dolarów do ekosystemu Bitcoin. Na razie Tron wykorzystuje istniejące protokoły międzyłańcuchowe do łączenia USDT i innych tokenów między Bitcoinem i Tronem. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.