Token Fame MMA oficjalnie wystartował

2022-05-06 / Tagi: fame mma

Token Fame MMA oficjalnie wystartował

Miesiąc temu dowiedzieliśmy się o fakcie, iż polska organizacja mieszanych sztuk walki Fame MMA wypuści swój własny token. Kilka dni temu mieliśmy przyjemność być świadkami tego wydarzenia. W tym artykule napiszemy wam za co ma odpowiadać Fame MMA token oraz jak jego cena zachowywała się w ciągu pierwszych dni na rynku.

Za co będzie odpowiadał token Fame MMA?

Na pewno wiele osób interesujących się tokenem Fame zastanawia się do czego będzie on właściwie używany oraz w jakim celu został stworzony. Otóż, pierwszą funkcją, którą będzie pełnił jest opłacanie pay-per-view. Jest to na pewno ciekawa opcja jeśli cena zakupu za pośrednictwem tokena będzie mniejsza od klasycznej płatności kartą płatniczą. Może to przyciągnąć nowych użytkowników. Kolejną rzeczą, za którą będzie odpowiadał token Fame jak możemy przeczytać w opisie tokena będą wypłaty dla zawodników uczestniczących w galach MMA wyprawianych przez organizację. Jeśli znane osoby pochwalą się swoim fanom, iż posiadają takie tokeny jest to kolejna szansa na przybycie nowych osób na rynek. Kolejne rzeczy, w których Fame token będzie miał swoją użyteczność są gaming, marketing i sponsorzy, towary sygnowane logiem Fame MMA czyli tak zwany merch, franchising, rynek NFT, oferty promocyjne oraz staking. Funkcją, która już została uruchomiona dla posiadaczy tokenów jest governance, czyli głosowania społeczności. Za posiadane tokeny mamy prawo głosu w głosowaniach udostępnionych przez organizację. Pierwszym jest decyzja kogo fani widzieliby jako przeciwnika ambasadora Fame MMA Mikuru Asakura. Na dzień dzisiejszy w głosowaniu społeczności zwycięża Norman Parke – były zawodowiec oraz zawodnik takich organizacji jak KSW czy UFC. W głosowaniu wzięło udział jak na razie 86 uczestników, a zakończy się ono z końcem dnia 07-05-2022. Jesteś posiadaczem tokenu Fame MMA? Zagłosuj z kim chciałbyś aby zmierzył się japoński mistrz sztuk walki.

Pierwsze dni dla tokena Fame MMA

Zacznijmy od tego, iż token możemy zakupić na giełdzie OKX, która niedawno podpisała umowę sponsorską z McLaren Racing. Oznacza to, iż podczas najbliższego weekendu logo OKX będzie widniało na bolidzie McLarena podczas zawodów Formuły 1 w Miami. Wróćmy jednak już do samego tokena. Otóż oficjalna sprzedaż rozpoczęła się od kwoty 0,01 dolara amerykańskiego. Pierwszego dnia cena na rynku SPOT osiągnęła nawet 2,99 USD! Niestety jednak dla osoby, która za taką cenę zakupiła tokeny Fame spadła ona do 0,50 USD a na dzień 05-05-2022 za jeden token musimy zapłacić prawie 0,32 USD. Kapitalizacja rynkowa wg giełdy OKX na dzień dzisiejszy wynosi ponad 104 mln dolarów. 24h wolumen handlu pokazuje wykonywane transakcje na ponad 10 mln USD. Aktualna podaż w obiegu to 330 mln sztuk tokenów. Token jest zbudowany na łańcuchu Binance Smart Chain czyli jednym z najbardziej popularnych blockchainów na rynku.

Co dalej z tokenem Fame MMA?

Na pewno wiele osób zastanawia się co będzie dalej z tokenem Fame MMA. Na pewno dużo zależy od rozgłosu jaki osiągnie oraz ilości osób będących skłonnymi założyć konto na giełdzie oraz zainwestować w ten projekt. Biorąc pod uwagę popularność projektu w Polsce oraz plany ekspansji światowej istnieje prawdopodobieństwo dużego zainteresowania tymi tokenami. Krokiem milowym może być zbliżająca się gala Fame MMA 14, która ma odbyć się 14 maja 2022 roku. Jeśli token zostanie tam zareklamowany możemy oczekiwać wzrostu popytu na niego. My na pewno będziemy śledzić tą kryptowalutę oraz jej przygodę na rynku i pisać o nowych informacjach na jej temat.


źródło: okx.com, famemma.io

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.