Tether, Circle i Coinbase ujawniają swoje relacje z FTX i Alameda 

2022-11-10 / Tagi:

Tether, Circle i Coinbase ujawniają swoje relacje z FTX i Alameda 

Chaos na rynku wywołany przez giełdę FTX i firmę handlową Alameda Research spowodował, że niektóre z największych firm krypto stanęły przed koniecznością zapewniania przejrzystości w swojej działalności. Dyrektorzy takich projektów jak Tether, Circle i Coinbase ogłosili, że nie mają kontaktu z żadną z kłopotliwych firm. 

Firmy odcinają się od FTX i Alameda Research 

W czasie kryzysu wywołanego niestabilnością finansów giełdy kryptowalut FTX i jej siostrzanej firmy handlowej Alameda Research, niektóre z największych firm kryptograficznych stanęły w obliczu konieczności zapewnienia swojej przejrzystości. W odpowiedzi na liczne obawy zgłaszane przez społeczność krypto, dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino wyjaśnił, że emitent stablecoin nie ma żadnej ekspozycji na żadną z zagrożonych firm. Dyrektor stwierdził, że pomimo tego, że Alameda wcześniej odkupiła wiele USDT, żadna ekspozycja kredytowa nie miała miejsca. 

W podobnym tonie wypowiedział się dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire. Zaprzeczył on https://twitter.com/jerallaire/status/159023299133518850 pogłoskom mówiącym o tym, że jego firma ma ekspozycję na FTX i Alameda. Allaire podkreślił, że chociaż zarówno FTX, jak i Alameda były klientami Circle, emitent stablecoin nie udzielał pożyczek, nigdy otrzymał tokena natywnego FTX jako zabezpieczenie, ani też nie handlował FTT. 

Brian Armstrong, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Coinbase, również skorzystał okazji, aby zapewnić swoich użytkowników, że jego firma nie ma istotnej ekspozycji na FTX ani FTT. Armstrong podkreślił, że giełda kryptowalut nie ma ekspozycji na Alamedę. Co więcej, powiedział również, że niedawna klęska FTX i Alameda była wynikiem ryzykownych praktyk, takich jak niewłaściwe wykorzystanie funduszy użytkowników. 

Członkowie społeczności wzywają do odpowiedzialności 

Pomimo powyższych zapewnień, niektórzy członkowie społeczności wciąż są niezadowoleni i wzywają do odpowiedzialności. Pojawiają się głosy, że mało kto w to wierzy, ponieważ podobnie wypowiadał się przed kryzysem prezes FTX Sam Bankman-Fried. Ostatecznie jednak możemy zaobserwować największy i najszybszy krach rynkowy w tym roku. 

Proof-of-Reserves szansą na przejrzystość? 

W związku z kryzysem związanym z płynnością finansową FTX i Alameda dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao zapowiedział wdrożenie sposobu na zapewnienie pełnej przejrzystości swoich rezerw. Ma w tym pomóc mechanizm Proof-of-Reserve przy użyciu drzew Merkle. Oprócz Zhao, także i inne ważne postacie z branży krypto poparły stosowanie Proof-of-Reserve – ma to być sposób na zbudowanie większego zaufania w branży. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.