Terra powraca? Cena LUNA wzrasta o 300%

2022-09-12 / Tagi:

Terra powraca? Cena LUNA wzrasta o 300%

Terra została uznana za dosyć kontrowersyjny projekt bockchain po tym jak w maju doszło do upadku jej natywnego tokena LUNA i stablecoina TerraUSD ( UST ). Jednak ostatnie notowania tych aktywów są trudne do zignorowania dla traderów kryptowalut. 

LUNA powstaje z martwych? 

Z pewnością wrześniowe wyniki LUNY mogą budzić duże zainteresowanie – po długim okresie bocznej konsolidacji jej wartość wzrosła o ponad 300% (od początku roku). Po tym, jak w maju LUNA spadła prawie do zera, obecnie jest wyceniana na około 6 USD – stanowi to ogromny wzrost cen w ciągu ostatnich 4 miesięcy. 

Warto przypomnieć, że Terraform Labs, firma stojąca za projektem Terra, podzieliła starą sieć na Terra Classic (LUNC) i Terra LUNA 2.0 (LUNA/LUNA2). Terra Classic to oryginalna wersja blockchaina Terra, natomiast Terra LUNA 2.0 została stworzona przez Do Kwona, założyciela Terraform Labs w ramach strategii odbudowy. W ten sposób Kwon i jego zespół okresowo wysyłają tokeny LUNA2 użytkownikom dotkniętym upadkiem Terry. 

„Pompowanie” ceny LUNA 

„Pompowanie” ceny LUNA/LUNA2 rozpoczęło się 9 września. W tym dniu w ekosystemie Terra wydarzyło się wiele rzeczy. Między innymi Terra Classic (LUNC) przyjęła propozycję zmiany parametru podatku. Mówi ona o tym, by dodać 1,2% podatku od wszystkich transakcji w łańcuchu w danym dniu. Co oznacza, że propozycja ta trwale usunie 1,2% podaży LUNC z każdej transakcji w łańcuchu. Wzrost ceny miał również miejsce tydzień po tym, jak Terra przyjęła propozycję przeprowadzenia drugiego zrzutu ponad 19 milionów tokenów LUNA. 

Nadchodzi korekta ceny LUNA? 

Jednak z technicznego punktu widzenia cena LUNA może ulec ogromnej korekcie w nadchodzących dniach. Po pierwsze, na wykresie czterogodzinnym wskaźnik względnej siły tokena (RSI) wzrósł powyżej 70, co zwiększa prawdopodobieństwo korekty. Po drugie, od 9 września cena LUNA tworzy rosnący klin – niedźwiedzi wzór odwrócenia. 

Warto zauważyć, że rosnący klin tworzy się, gdy trendy cenowe wzrastają w rosnącym zakresie, którego górna i dolna linia trendu zbiegają się ku sobie. Ustępuje on po przebiciu ceny poniżej dolnej linii trendu wraz ze wzrostem wolumenu obrotu. Od 11 września LUNA testowała dolną linię trendu swojego klina pod kątem potencjalnego ruchu załamania. W takim przypadku cena może spaść nawet o maksymalną wysokość klina. Można zatem założyć, że w najbliższym czasie notowania LUNA spadną do 4,5 USD – tym samym, wartość tej kryptowaluty będzie o 30% mniejsza niż jej aktualna cena. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.