Synonym uruchamia mobilny portfel Bitcoin – Bitkit 

2022-11-02 / Tagi:

Synonym uruchamia mobilny portfel Bitcoin – Bitkit 

Firma Synonym, dostawca usług Bitcoin i Lightning Network, uruchomiła nowy portfel mobilny skoncentrowany na BTC. Zgodnie z zapowiedziami ma on poprawić wrażenia użytkowników a także poszerzyć adopcję Web3 bez polegania na zawiłych aplikacjach blockchain. 

Bitkit – mobilny portfel Bitcoin 

Firma Synonym zaprezentowała swój mobilny portfel Bitcoin – Bitkit, na forum PlanB w Lugano w Szwajcarii 29 października. Portfel obsługuje płatności BTC i Lightning Network z węzłem do samodzielnego zarządzania i szyfrowaną usługą tworzenia kopii zapasowych, z której użytkownicy mogą korzystać bezpłatnie. Co więcej, portfel Bitkit jest uruchamiany, jako ograniczona publiczna aplikacja beta dla urządzeń Apple i Android. 

Twórcy narzędzia dodają, że aplikacja Bitkit jest zasilana przez Slashtags – generuje on klucze i daje użytkownikom jednoczesną kontrolę nad ich danymi oraz pieniędzmi. Firma Synonym twierdzi, że poprzez Slashtags Bitkit będzie zasilał Web3 „bez użycia blockchain”. 

„Hiperbitcoinizacja” 

Paolo Ardoino, który pełni funkcję dyrektora ds. strategii firmy Synonym, powiedział, że nowa aplikacja pomoże promować „hiperbitcoinizację”. Termin ten opisuje przyszły stan, w którym Bitcoin będzie szerzej stosowany, jako domyślna wartość i system płatności. 

Warto dodać, że premiera nowego portfela zbiegła się w czasie z wydaniem Blocktank Instant. Usługa ta umożliwia wymianę kryptowalut użytkownikom na pokładzie Lightning Network bez konieczności uruchamiania infrastruktury Lightning lub zatrudniania dodatkowych inżynierów. 

Rzeczywiste przypadku użycia Bitcoina 

Podczas niedawnej konferencji w Lugano, dyrektor generalny Synonim, John Carvalho, powiedział również, że jego firma rozwija rzeczywiste przypadki użycia Bitcoina bez „magicznego bajkowego pyłu” technologii blockchain. 

To, co robimy w Synonym […], to próba pokazania, w jaki sposób pozycjonujemy Bitcoin na świecie bez konieczności używania blockchain jako magicznego bajkowego pyłu […] Możesz robić wszystkie rzeczy w Web3, a w przyszłości pokażemy również, jak możesz robić rzeczy z tokenami w ogóle bez blockchainu – tłumaczył John Carvalho. 

John Carvalho dodał wyjaśnił także, w jaki sposób Bitkit może przynieść korzyści posiadaczom Bitcoinów. 

– W najnowszej wersji naszej aplikacji Bitkit zasadniczo pokazujemy sposób korzystania z portfela Bitcoin, w którym użytkownik trzyma klucz do wszystkiego — trzymasz klucze do swojego Bitcoina, portfela Lightning, profilu publicznego, kontaktów – dodał dyrektor generalny Synonim. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.