Serwis eBay wydał sportową kolekcję NFT

2022-05-25 / Tagi:

Serwis eBay wydał sportową kolekcję NFT

Międzynarodowa platforma handlu elektronicznego eBay oficjalnie ogłosiła, że wprowadza na rynek swoją pierwszą kolekcję NFT. Było to możliwie dzięki współpracy z OneOf, firmą z branży Green Web 3. 

Sportowa kolekcja NFT 

Amerykańska międzynarodowa firma e-commerce, eBay to kolejna firma, która weszła na rynek NFT (czym jest NFT). Zgodnie z zapowiedziami wprowadzi na rynek kolekcję „Genesis” – będzie ona zawierać trójwymiarowe i animowane interpretacje najlepszych sportowców prezentowanych przez lata na okładce Sports Illustrated. Wiemy już, że w pierwszej kolekcji NFT, która jest już dostępna, pojawi się kanadyjski hokeista Wayne Gretzky wykonujący jeden ze swoich słynnych ruchów na lodzie. 

Czterdzieści lat temu byłem wdzięczny, że mogłem znaleźć się na okładce Sports Illustrated, to był monumentalny moment w moim życiu. Jestem zaszczycony, że mogę dostarczyć to kolekcjonerskie doświadczenie moim fanom hokeja, którzy śledzą moją karierę od dziesięcioleci – powiedział Wayne Gretzky. 

Warto dodać, że kolekcja NFT składa się z 13 limitowanych cyfrowych przedmiotów i ma cztery poziomy –  zielony, złoty, platynowy i diamentowy. Co ważne, NFT są w zasięgu większości z nas, ponieważ ich ceny zaczynają się od 10 dolarów za sztukę. 

NFT i technologia blockchain rewolucjonizują przestrzeń kolekcjonerską 

Dawn Block, wiceprezes ds. przedmiotów kolekcjonerskich, elektroniki i domu w serwisie eBay, podkreśliła, że NFT i technologia blockchain rewolucjonizują przestrzeń kolekcjonerską i są coraz częściej postrzegane jako okazja inwestycyjna dla wielu graczy. 

Dzięki naszej współpracy z OneOf, eBay sprawia, że pożądane NFT są teraz bardziej dostępne dla nowej generacji kolekcjonerów na całym świecie. Jest to konsekwencją naszego zaangażowania w dostarczanie wartościowych przedmiotów społeczności kupujących i sprzedających w serwisie eBay – dodała Dawn Block. 

Zgodnie z zapowiedziami, w tym roku serwis eBay chce wypuścić więcej kolekcji NFT ze sportowcami. 

Serwis eBay a kryptowaluty 

Nowa kolekcja NFT to nie jedyne działania serwisu związane z rynkiem kryptowalut. W lutym dyrektor generalny Jamie Iannone zapowiedział, że firma wkrótce zintegruje płatności w kryptowalutach, aby przyciągnąć odbiorców z pokolenia GenZ i millenialsów. Natomiast w ubiegłym roku serwis eBay umożliwił również sprzedaż NFT w formie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak klipy wideo, zdjęcia czy karty kolekcjonerskie. 

Przypominamy, że platforma eBay ma 142 miliony kupujących na całym świecie i jest drugim co do wielkości graczem w Stanach Zjednoczonych. Ustępuje jedynie gigantowi e-handlu, firmie Amazon. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.