Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Rząd Ukrainy zapowiada… airdrop! 

2022-03-03 / Tagi:

Rząd Ukrainy zapowiada… airdrop! 

Gdy rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o przekazywanie datków w kryptowalutach, pojawiły się głosy, że najprawdopodobniej ktoś włamał się na ich konto na Twitterze. Na szczęście adresy okazały się prawdziwe, a społeczność krypto zaczęła chętnie dzielić się swoimi cyfrowymi aktywami. 

Wsparcie finansowe Ukrainy 

Przypominamy, że rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o pomoc i przekazywanie datków w kryptowalutach. I mimo tego, że początkowo przed wpłacaniem pieniędzy przestrzegał między innymi Vitalik Buterin, ostatecznie okazało się, że adresy podane na Twitterze rzeczywiście należą do Ukrainy. 

W ten sposób Ukraina na stałe zapisała się w historii kryptowalut. Nie tylko dlatego, że była to pierwsza zbiórka, w której kraj oficjalnie prosił o wsparcie w kryptowalutach, ale też z powodu tego, że teraz postanowiono podziękować darczyńcom w sposób często wykorzystywany w branży krypto. 

Wczoraj na oficjalnym twitterowym koncie Ukraina (@Ukraine) pojawiło się oficjalne potwierdzenie airdropu. Snapshot ma zostać zrobiony 3 marca o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Kolejne informacje na temat kampanii zbierania datków w kryptowalutach mają być publikowane na koncie @FedorovMykhailo. 

Ogłoszenie airdropa pokazuje, że Ukraińcy doskonale odnajdują się w nowych technologiach i wiedzą, jak zwiększyć zainteresowanie akcją. Póki, co nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób airdrop zostanie rozdystrybuowany wśród darczyńców. Najprawdopodobniej jednak należy przesłać krypto po sieci Ethereum. 

Jak można pomóc Ukrainie? 

Przypominamy, że adresy, na które można przesyłać BTC i ETH / ERC-20 podane są w przypiętej wiadomości na koncie @Ukraine. Osoby, które nie wiedzą jak przelać środki lub na co dzień nie korzystają z portfela kryptowalut, mogą skorzystać z usług sieci kantorów FlyingAtom. Co ważne, firma ta wprowadziła możliwość bezprowizyjnego wpłacania pieniędzy na oficjalne ukraińskie adresy. 

Źródło: bithub.pl

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.