Rząd Ukrainy zapowiada… airdrop! 

2022-03-03 / Tagi:

Rząd Ukrainy zapowiada… airdrop! 

Gdy rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o przekazywanie datków w kryptowalutach, pojawiły się głosy, że najprawdopodobniej ktoś włamał się na ich konto na Twitterze. Na szczęście adresy okazały się prawdziwe, a społeczność krypto zaczęła chętnie dzielić się swoimi cyfrowymi aktywami. 

Wsparcie finansowe Ukrainy 

Przypominamy, że rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o pomoc i przekazywanie datków w kryptowalutach. I mimo tego, że początkowo przed wpłacaniem pieniędzy przestrzegał między innymi Vitalik Buterin, ostatecznie okazało się, że adresy podane na Twitterze rzeczywiście należą do Ukrainy. 

W ten sposób Ukraina na stałe zapisała się w historii kryptowalut. Nie tylko dlatego, że była to pierwsza zbiórka, w której kraj oficjalnie prosił o wsparcie w kryptowalutach, ale też z powodu tego, że teraz postanowiono podziękować darczyńcom w sposób często wykorzystywany w branży krypto. 

Wczoraj na oficjalnym twitterowym koncie Ukraina (@Ukraine) pojawiło się oficjalne potwierdzenie airdropu. Snapshot ma zostać zrobiony 3 marca o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Kolejne informacje na temat kampanii zbierania datków w kryptowalutach mają być publikowane na koncie @FedorovMykhailo. 

Ogłoszenie airdropa pokazuje, że Ukraińcy doskonale odnajdują się w nowych technologiach i wiedzą, jak zwiększyć zainteresowanie akcją. Póki, co nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób airdrop zostanie rozdystrybuowany wśród darczyńców. Najprawdopodobniej jednak należy przesłać krypto po sieci Ethereum. 

Jak można pomóc Ukrainie? 

Przypominamy, że adresy, na które można przesyłać BTC i ETH / ERC-20 podane są w przypiętej wiadomości na koncie @Ukraine. Osoby, które nie wiedzą jak przelać środki lub na co dzień nie korzystają z portfela kryptowalut, mogą skorzystać z usług sieci kantorów FlyingAtom. Co ważne, firma ta wprowadziła możliwość bezprowizyjnego wpłacania pieniędzy na oficjalne ukraińskie adresy. 

Źródło: bithub.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.