2022-03-03 / Tagi:
Gdy rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o przekazywanie datków w kryptowalutach, pojawiły się głosy, że najprawdopodobniej ktoś włamał się na ich konto na Twitterze. Na szczęście adresy okazały się prawdziwe, a społeczność krypto zaczęła chętnie dzielić się swoimi cyfrowymi aktywami.
Przypominamy, że rząd Ukrainy oficjalnie poprosił o pomoc i przekazywanie datków w kryptowalutach. I mimo tego, że początkowo przed wpłacaniem pieniędzy przestrzegał między innymi Vitalik Buterin, ostatecznie okazało się, że adresy podane na Twitterze rzeczywiście należą do Ukrainy.
W ten sposób Ukraina na stałe zapisała się w historii kryptowalut. Nie tylko dlatego, że była to pierwsza zbiórka, w której kraj oficjalnie prosił o wsparcie w kryptowalutach, ale też z powodu tego, że teraz postanowiono podziękować darczyńcom w sposób często wykorzystywany w branży krypto.
Wczoraj na oficjalnym twitterowym koncie Ukraina (@Ukraine) pojawiło się oficjalne potwierdzenie airdropu. Snapshot ma zostać zrobiony 3 marca o godzinie 18:00 czasu kijowskiego. Kolejne informacje na temat kampanii zbierania datków w kryptowalutach mają być publikowane na koncie @FedorovMykhailo.
Ogłoszenie airdropa pokazuje, że Ukraińcy doskonale odnajdują się w nowych technologiach i wiedzą, jak zwiększyć zainteresowanie akcją. Póki, co nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób airdrop zostanie rozdystrybuowany wśród darczyńców. Najprawdopodobniej jednak należy przesłać krypto po sieci Ethereum.
Przypominamy, że adresy, na które można przesyłać BTC i ETH / ERC-20 podane są w przypiętej wiadomości na koncie @Ukraine. Osoby, które nie wiedzą jak przelać środki lub na co dzień nie korzystają z portfela kryptowalut, mogą skorzystać z usług sieci kantorów FlyingAtom. Co ważne, firma ta wprowadziła możliwość bezprowizyjnego wpłacania pieniędzy na oficjalne ukraińskie adresy.
Źródło: bithub.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.