Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Rząd Ukrainy uruchamia kolekcję NFT „Muzeum Wojny”

2022-03-28 / Tagi: nft

Rząd Ukrainy uruchamia kolekcję NFT „Muzeum Wojny”

Ukraiński rząd uruchomił zestaw niewymiennych tokenów (NFT) „Muzeum Wojny”. Wszystkie dochody ze sprzedaży trafią bezpośrednio do oficjalnych portfeli kryptograficznych Ministerstwa Cyfrowej Transformacji Ukrainy, aby wesprzeć armię i ludność cywilną. 

Kolekcja NFT rządu Ukrainy 

Rząd Ukrainy uruchomił kolekcję niewymiennych tokenów (NFT) o nazwie „Meta History: Museum of War ”, aby zebrać fundusze na walkę z Rosją. 

Mychajło Fiodorow, wicepremier Ukrainy i minister cyfrowej transformacji tego kraju, zapowiedział w piątek uruchomienie grupy NFT. 

Misją projektu Muzeum Wojny NFT jest „zachowanie pamięci o prawdziwych wydarzeniach tamtych czasów, rozpowszechnianie prawdziwych informacji wśród społeczności cyfrowej na świecie oraz zbieranie darowizn na wsparcie Ukrainy”. 

Na stronie internetowej kolekcji NFT doprecyzowano także, że kolekcja przedstawia

Chronologię wydarzeń z ukraińskiej historii czasów nowożytnych, wyrytą w kamieniu… NFT to fakty, którym towarzyszą osobiste refleksje”. 

Zbiórka dla rządu ukraińskiego 

Z opublikowanych informacji wynika, że Fair.xyz stworzył witrynę zbiórki dla rządu ukraińskiego i przygotował pierwszą sprzedaż zaplanowaną na najbliższą środę – oczekiwane zyski mają wynosić od 2 do 3 milionów dolarów. Forbes poinformował, że będzie zawierał od 5000 do 7000 transakcji NFT, których cena wynosi około 450 USD za sztukę. Dodając, że będą one sprzedawane za pośrednictwem łańcucha blokowego Ethereum. 

Oficjalne konto na Twitterze dla kolekcji NFT wyjaśniło:

Nasza linia wojenna obejmuje każde istotne wydarzenie wojny… Wszystkie NFT będą sprzedawane w porządku chronologicznym. Ich zawartość będzie ukryta do czasu sprzedaży NFT.”  

Możemy tam także przeczytać:

Twój zakup od Meta History: Museum of War to w 100% dobra i bezpieczna transakcja, ponieważ korzystamy z inteligentnej umowy kontraktowej, która wysyła pieniądze bezpośrednio do portfeli Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, aby wesprzeć Ukrainę.” 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Fiodorow po raz pierwszy ogłosił plany ukraińskiego rządu dotyczące uruchomienia NFT w celu wsparcia ukraińskich sił zbrojnych 3 marca po tym, jak rząd odwołał planowany airdrop kryptowalut

Przypominamy też, że 14 marca ukraiński rząd uruchomił oficjalną stronę internetową do zbierania darowizn w kryptowalutach. Co więcej, kilkanaście dni temu prezydent Wołodymyr Zełenskij podpisał  ustawę o wirtualnych aktywach, która reguluje rynek kryptowalut na Ukrainie

Źródło: Bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.