Rafał Zaorski Złota 44 – czym jest „Epicki Flip”? 

2024-01-02 / Tagi: prawo

Rafał Zaorski Złota 44 – czym jest „Epicki Flip”? 

Hasło Rafał Zaorski Złota 44 w ostatnim czasie rozpala wyobraźnię. Dlaczego? Ten doświadczony inwestor i biznesmen postanowił przeprowadzić dosyć interesujący „eksperyment społeczny” sprzedając najdroższy apartament w Polsce dzieląc go na 20000 części. Na czym dokładnie polega „Epicki Flip”? 

Kim jest Rafał Zaorski? Złota 44 to nie jedyna inwestycja biznesmena 

Kim jest Rafał Zaorski? Złota 44 i dosyć nieoczekiwany pomysł na sprzedaż apartamentu 504 to tylko jedno z przedsięwzięć inwestora. Warto przypomnieć, że biznesmen zdobył rozpoznawalność w momencie publikacji filmu, który był zapisem 22. edycji Trading Jam Session (TJS). Na tym wideo Zaorski demonstrował, w jaki sposób zarobił milion złotych na lewarowanych transakcjach na rynku Forex oraz kontraktach CFD. Co więcej, na początku 2018 roku inwestor zaledwie w ciągu kilku godzin odnotował ponownie milionowy zysk – stało się to przede wszystkim dzięki długim pozycjom na niemieckim indeksie DAX i parze walutowej GBP/JPY. Jeszcze w tym samym roku Zaorski osiągnął znaczący sukces – zarobił 5 milionów złotych, głównie na wspomnianym wyżej indeksie DAX oraz parach walutowych GBP/JPY i USD/JPY. Z kolei apartament na Złotej 44 nabył w czerwcu 2022 roku i był to wówczas „najdroższy sprzedany w Polsce apartament na jednej kondygnacji”. 

Złota 44 – sprzedaż apartamentu 504 

Czym tym razem zaskoczył nas Rafał Zaorski? Złota 44 i apartament 504 stanowi obecnie przedmiot dosyć ciekawego pomysłu na biznes. Inwestor podzielił swoje luksusowe mieszkanie na 20 000 udziałów i chce je sprzedać za pomocą technologii tokenizacji. Niewątpliwie to nie tylko szansa na duży zarobek, ale również, jak podkreśla sam Zaorski eksperyment społeczny. Biznesmen całą akcję nazywa „Epickim Flipem” i zaznacza, że chce w ten sposób przetestować społeczne reakcje na ten dosyć nowatorski model współwłasności. I pomimo tego, że wśród dotychczasowych właścicieli apartamentów mieszczących się na Złotej 44 pomysł ten budzi kontrowersje, biznesmen zapewnia, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. 

„Epicki Flip” – Rafał Zaorski i Złota 44 

Na czym dokładnie polega „Epicki Flip” za którym stoi Rafał Zaorski? Złota 44 może stać się adresem każdego z nas. A dokładnie biznesmen daje nam szansę nabycia 1/20000 lub większej ilości udziałów w luksusowym apartamencie numer 504 na Złotej 44 wraz z oficjalnym wpisem do księgi wieczystej i pełną swobodą w zarządzaniu swoim udziałem. A to wszystko z 24-godzinnym dostępem do apartamentu i wszystkich jego udogodnień. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie akcji 1/20000 udziału w apartamencie 504 na Złotej 44 ma kosztować 5000 zł lub 777szt $bigSB lub 504 NFT AIRdrop. 

– Wybiorę osoby, którym zaoferuje udziały. O sprzedaży będzie decydowała kolejność zapisów oraz kreatywność w uzasadnieniu chęci posiadania. Nie ma ograniczeń co do liczby nabywanych udziałów przez osoby prywatne. Dla firm progiem minimalnym będzie 10 udziałów – poinformował Rafał Zaorski. 

Co ciekawe, w momencie przygotowywania tego artykułu nabyciem części nieruchomości zainteresowanych było już ponad 6572 osób, które chciały zakupić ponad 48 954 udziałów. A zgodnie z zapowiedziami inwestora sprzedaż ma ruszyć po osiągnięciu 10 000 zadeklarowanych udziałów. 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.