Pray4Ukraine – ukraińska organizacja charytatywna rozpoczyna sprzedaż NFT

2022-04-08 / Tagi:

Pray4Ukraine – ukraińska organizacja charytatywna rozpoczyna sprzedaż NFT

Nowo powołana ukraińska organizacja charytatywna Pray4Ukraine zrzesza setki artystów cyfrowych, którzy wykorzystują sztukę do zbierania funduszy dla armii ukraińskiej i ludności cywilnej wyniszczonej wojną. 

Utworzono 10 000 NFT 

Nowo uruchomiony ukraiński projekt charytatywny Pray4Ukraine zgromadził setki artystów cyfrowych, którzy stworzyli 10 000 dzieł sztuki NFT. Współpracując z Pray4Ukraine, artyści mają nadzieję na zebranie funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną i wsparcie sił zbrojnych kraju. 

W oświadczeniu zespołu Pray4Ukraine możemy przeczytać, że organizacja charytatywna rozpoczęła już sprzedaż swojej kolekcji NFT, która obejmuje 9930 dzieł sztuki. Zgodnie z oświadczeniem, środki zebrane ze sprzedaży trafią bezpośrednio do portfela Come Back Alive , kolejnej fundacji charytatywnej, która od maja 2014 roku znajduje się na „humanitarnym froncie”. W komunikacie dodano, że raporty finansowe będą publikowane codziennie za pośrednictwem publicznych kanałów Pray4Ukraine. 

Używanie sztuki do ratowania życia 

Oprócz zbierania funduszy dla Ukraińców poszkodowanych przez działania wojenne, zespół Pray4Ukraine zapowiedział, że wykorzysta sztukę cyfrową i NFT także do realizacji szerszego celu organizacji, jakim jest zakończenie konfliktu zbrojnego pomiędzy Ukrainą a Rosją. W oświadczeniu wyjaśniono: 

„Misją Pray4Ukraine jest pokazanie, że każdy może przyczynić się do zakończenia tej wojny i ocalenia niezliczonych istnień ludzkich na Ukrainie. Sztuka cyfrowa i NFT oferują społeczności kryptograficznej alternatywną metodę przyłączenia się do silnego globalnego ruchu solidarnościowego.” 

Jak możemy przeczytać, jedna z artystek, która zgłosiła się do udziału w projekcie, odmówiła opuszczenia Kijowa, gdzie „nadal przekazuje swoje zrozumienie otaczających wydarzeń poprzez sztukę cyfrową”. Inna artystka, Kamila, powiedziała, że mimo tego, że wojna utrudniała znalezienie inspiracji, jej chęć pomocy w każdy możliwy sposób pozwala jej przezwyciężyć wyzwania, z jakimi zmagała się od czasu inwazji Rosji na Ukrainę. 

Jakiś czas temu pisaliśmy także o tym, że rząd Ukrainy uruchomił kolekcję NFT o nazwie „Meta History: Museum of War ”, aby zebrać fundusze na walkę z Rosją. Śmiało można założyć, że w tym konflikcie zbrojnym kryptowaluty pełnią znaczącą rolę i okazują się realnym wsparciem dla ukraińskiej armii i ludności cywilnej. 

Źródło: Bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.