2022-04-08 / Tagi:
Nowo powołana ukraińska organizacja charytatywna Pray4Ukraine zrzesza setki artystów cyfrowych, którzy wykorzystują sztukę do zbierania funduszy dla armii ukraińskiej i ludności cywilnej wyniszczonej wojną.
Nowo uruchomiony ukraiński projekt charytatywny Pray4Ukraine zgromadził setki artystów cyfrowych, którzy stworzyli 10 000 dzieł sztuki NFT. Współpracując z Pray4Ukraine, artyści mają nadzieję na zebranie funduszy, które zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną i wsparcie sił zbrojnych kraju.
W oświadczeniu zespołu Pray4Ukraine możemy przeczytać, że organizacja charytatywna rozpoczęła już sprzedaż swojej kolekcji NFT, która obejmuje 9930 dzieł sztuki. Zgodnie z oświadczeniem, środki zebrane ze sprzedaży trafią bezpośrednio do portfela Come Back Alive , kolejnej fundacji charytatywnej, która od maja 2014 roku znajduje się na „humanitarnym froncie”. W komunikacie dodano, że raporty finansowe będą publikowane codziennie za pośrednictwem publicznych kanałów Pray4Ukraine.
Oprócz zbierania funduszy dla Ukraińców poszkodowanych przez działania wojenne, zespół Pray4Ukraine zapowiedział, że wykorzysta sztukę cyfrową i NFT także do realizacji szerszego celu organizacji, jakim jest zakończenie konfliktu zbrojnego pomiędzy Ukrainą a Rosją. W oświadczeniu wyjaśniono:
„Misją Pray4Ukraine jest pokazanie, że każdy może przyczynić się do zakończenia tej wojny i ocalenia niezliczonych istnień ludzkich na Ukrainie. Sztuka cyfrowa i NFT oferują społeczności kryptograficznej alternatywną metodę przyłączenia się do silnego globalnego ruchu solidarnościowego.”
Jak możemy przeczytać, jedna z artystek, która zgłosiła się do udziału w projekcie, odmówiła opuszczenia Kijowa, gdzie „nadal przekazuje swoje zrozumienie otaczających wydarzeń poprzez sztukę cyfrową”. Inna artystka, Kamila, powiedziała, że mimo tego, że wojna utrudniała znalezienie inspiracji, jej chęć pomocy w każdy możliwy sposób pozwala jej przezwyciężyć wyzwania, z jakimi zmagała się od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.
Jakiś czas temu pisaliśmy także o tym, że rząd Ukrainy uruchomił kolekcję NFT o nazwie „Meta History: Museum of War ”, aby zebrać fundusze na walkę z Rosją. Śmiało można założyć, że w tym konflikcie zbrojnym kryptowaluty pełnią znaczącą rolę i okazują się realnym wsparciem dla ukraińskiej armii i ludności cywilnej.
Źródło: Bitcoin.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.