2022-03-02 / Tagi:
Górnicy Bitcoina nie sprzedają wykopanych przez siebie monet pomimo trwającej wojny na Ukrainie – wskazują na to dane on-chain. Analityk firmy CryptoQuant zauważył, że niepewność na rynkach finansowych nie miała wpływu na rezerwę górników BTC, która w ostatnim czasie nie odnotowała żadnych poważnych spadków.
„Rezerwa górników” to wskaźnik on-chain mierzący całkowitą ilość Bitcoinów, która jest przechowywana w portfelach wszystkich górników. Wzrost wartości tego wskaźnika oznacza, że górnicy BTC przenoszą monety do swojej rezerwy. Praktyka pokazuje, że trend wzrostowy w dłuższym okresie czasu może sugerować, że górnicy znajdują się w fazie akumulacji. Z drugiej strony, kiedy wartość wskaźnika spada, oznacza to, że górnicy BTC wyprowadzają monety ze swoich portfeli, prawdopodobnie przenosząc je na giełdy. Taki trend może być oznaką sprzedaży ze strony pierwotnych wielorybów.
Warto przypomnieć, że rezerwa górników Bitcoina wykazała duży spadek na początku hossy w 2021 roku. Właśnie w tym okresie górnicy zdumpowali swoje kryptowaluty, aby zrealizować zyski potrzebne na pokrycie kosztów operacyjnych. Jednak od lipca 2021 roku metryka ponownie wpadła w trend wzrostowy. Pokazuje to, że górnicy obecnie gromadzą kolejne monety.
Co ciekawe, rezerwa ta w ostatnim czasie przeważnie poruszała się w trendzie bocznym – z bardzo małym spadkiem w tym tygodniu. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem to, że miał on miejsce w czasie, gdy rynek był pełen niepewności spowodowanej wojną na Ukrainie.
Powyższe dane przemawiają za tym, że górnicy BTC mają tzw. diamentowe ręce. Mimo gorączkowej sprzedaży przez większą część rynku, ci wciąż trzymali się swoich udziałów. Nie zapominajmy, że górnicy byli historycznie jednym z głównych źródeł presji sprzedażowej, więc ich obecne przywiązanie do Bitcoinów może być byczym sygnałem dla kursu. W dniu wczorajszym kurs Bitcoina oscylował w okolicach 44 294,40 USD i był to ponad 20-procentowy wzrost w ciągu ostatnich 7 dni.
Źródło: bitcoin.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.