Parlament Europejski przeciwny zakazowi Proof of Work 

2022-03-15 / Tagi: kopanie kryptowalut

Parlament Europejski przeciwny zakazowi Proof of Work 

Pod koniec lutego pojawiły się informacje o tym, że UE chce ograniczyć proof-of-work, by zmniejszyć niekorzystny wpływ kryptowalut na środowisko. Jednak wbrew obawom społeczności Parlament Europejski zagłosował przeciw zakazowi PoW, co jest szczególnie istotne dla Bitcoina. 

UE nie chce PoW 

Pod koniec lutego media podały informacje mówiące o tym, że UE chce ograniczyć proof-of-work. Autorzy tego pomysłu chcieli w ten sposób zmniejszyć niekorzystny wpływu kryptowalut na środowisko. Trafił on do regulacji Markets in Crypto Assets (MiCA), a głosowanie w tej sprawie zaplanowano na 14 marca. 

Ograniczenie proof-of-work a rozwój kryptowalut 

Śmiało można założyć, że wprowadzenie zakazów i ograniczeń PoW byłoby ogromnym ciosem dla całej branży, ponieważ ten model osiągania konsensusu używany jest między innymi przy tworzeniu nowych bloków najpopularniejszej kryptowaluty. 

Michael Saylor skrytykował ostatnio na swoim koncie (@saylor) pomysł zakazania PoW. Według niego jest ona jedyną ustaloną metodą tworzenia własności cyfrowej. Nieenergetyczne metody kryptograficzne typu proof-of-stake powinny być postrzegane jako papiery wartościowe, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej. Zakazanie własności cyfrowej byłoby kosztownym błędem wycenianym na biliony dolarów. 

Unia Europejska nie zakaże PoW 

Na stronie europarl.europa.eu znalazła się informacja mówiącą o tym, że podczas dzisiejszego (14.03) posiedzenia odbędzie się głosowanie nad planami uregulowania użycia kryptowalut, włączenia aktywów spoza Unii Europejskiej, wspierania innowacji, łagodzenia ryzyka i zmniejszenia śladu ekologicznego. 

Obawy te jednak okazały się nieuzasadnione. Informację o tym, że EU nie zakaże proof-of-work, zamieścił między innymi Bitcoin Magazine (@BitcoinMagazine): Ważne! Parlament Europejski głosuje przeciw zakazowi PoW. 

Informację potwierdził również popularny inwestor Pomp (@APompliano): 

Parlament Europejski właśnie zagłosował przeciw zakazywaniu proof-of-work. Bitcoin jest dobry dla biznesu

Źródło: bithub.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.