2022-02-09 / Tagi:
Dobra wiadomość dla wielu kryptowalutowych inwestorów – firma FlyingAtom ogłosiła, że od tego tygodnia w ich Bitomatach można handlować nowymi kryptowalutami. Do Bitcoina dołączyły Ethereum oraz stablecoiny USDT oraz USDC. Wymiana stablecoinów jest możliwa po sieci ERC20.
Ubiegłoroczne dane wskazują, że w 2021 roku liczba Bitomatów na całym świecie wzrosła o 250%. Przyrost ten nie ominął również Polski, bowiem naszym kraju możemy odnotować ponad 100 tego typu urządzeń. Co więcej liczba ta ciągle rośnie. Ale nie ma w tym nic w tym dziwnego. Kryptowaluty zyskują na popularności, a Bitomaty są jednym z prostszych i szybkich sposób na dokonanie wymiany. Mimo tego, że liczba kryptowalut, jakie możemy wymienić w urządzeniach, jest ograniczona (np. w porównaniu do kantorów czy giełd) operatorzy Bitomatów stale pracują nad rozszerzeniem tej oferty. Tak było właśnie z FlyingAtom, które 7 lutego dodało opcje wymiany kolejnych 3 kryptowalut w swoich Bitomatach.
Z opublikowanych informacji wynika, że od teraz oprócz Bitcoina w Bitomatach FlyingAtom wymienimy także ETH oraz USDT i USDC. Przypominamy, że te dwie ostatnie kryptowaluty to stablecoiny – ich wymiana możliwa jest w urządzeniach FlyingAtom po sieci ERC20. Z pewnością wprowadzenie wymiany stablecoinów ucieszy bardzo wielu krypto inwestorów, ponieważ są one obecnie bardzo popularne na rynku kryptowalut. Wynika to z tego, że inwestorzy chętnie przechodzą na nie w momentach dużych niepewności na rynku. To także dobry pomysł na wejście na rynek kryptowalut – kupujemy je, a w odpowiednim momencie możemy zamienić na interesujące nas inne kryptowaluty.
Warto dodać, że firma FlyingAtom rozpoczęła swoją działalność w 2015 roku od stacjonarnych kantorów kryptowalut. Na początku utworzyła placówki w największych polskich miastach, a dopiero w kolejnym kroku przeszła do budowy sieci Bitomatów. Obecnie FlyingAtom posiada w Polsce 40 Bitomatów, co sprawia, że firma jest jednym z liderów naszego rynku oraz znajduje się na 7 pozycji wśród największych operatorów tych urządzeń w Europie. Dokładną listę wszystkich Bitomatów wraz z ich adresami możemy na stronie internetowej FlyingAtom.
Źródło: bithub.pl; flyingatom.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.