MetaMask wdraża inteligentne transakcje 

2024-05-16 / Tagi:

MetaMask wdraża inteligentne transakcje 

Firma ConsenSys, dostawca rozwiązań Ethereum, ogłosiła wdrożenie Smart Transactions. Nowe rozwiązanie, które oferuje między innymi niższe opłaty będzie udostępniane wszystkim użytkownikom MetaMask jako funkcja opcjonalna. 

Nowa opcja w MetaMask 

14 maja dostawca rozwiązań Ethereum, firma ConsenSys ogłosiła wdrożenie Smart Transactions, nowej technologii udostępnianej jako opcja wszystkim użytkownikom MetaMask. Rozwiązanie to ma oferować lepsze wskaźniki transakcji, obniżać koszty oraz zabezpieczać użytkowników przed szkodliwymi atakami MEV (Maximal Extractable Value). 

– Inteligentne transakcje sprawiają, że transakcje pozostają prywatne do czasu ich potwierdzenia w łańcuchu, co oznacza, że boty nie mogą ich wyprzedzać. Wskaźniki ich powodzenia są również lepsze, ponieważ inteligentne transakcje przechodzą „wstępną symulację przy użyciu usługi symulacji just-in-time MetaMask – stwierdzono w komunikacie. 

Dodano również, że podczas testów wersji beta nowy system zapewnił 99,5% wskaźnika powodzenia transakcji. Co jest znacznie powyżej poziomu, który możemy zaobserwować w branży. Firma ConsenSys zaznaczyła, że te nowe udoskonalenia wykorzystują opracowaną przez firmę „nową technologię wirtualizacji pamięci mempool”. 

Ulepszenia MetaMask 

Dodatkowo użytkownicy mogą monitorować w czasie rzeczywistym status oczekujących transakcji. Jest to możliwe dzięki temu, że bezpośrednio w portfelu pojawił się nowy panel, co sprawia, że nie ma konieczności przechodzenia do zewnętrznych eksploratorów bloków. 

Inteligentne transakcje pozwalają użytkownikom automatycznie lepiej dbać o podpisane transakcje i to, co się stanie, gdy zostaną wysłane do sieci blockchain – skomentował Jason Linehan, Dyrektor ConsenSys Special Mechanisms Group. 

Według firmy tylko w 2023 r. na nieudane transakcje zmarnowano ponad 52 000 ETH. Dyrektor wykonawczy ds. produktu w MetaMask tłumaczył, że przesyłanie transakcji do sieci rozproszonej jest trudne. 

– Ta złożoność często powoduje, że doświadczenie użytkownika jest zarówno frustrujące, jak i nieprzewidywalne. W wielu przypadkach może to prowadzić do znacznych wycieków finansowych z powodu ataków frontruingowych, kosztownych zwrotów w łańcuchu i nadmiernych płatności za przestrzeń blokową – powiedziano. 

Osiągniecia MetaMask 

W styczniu portfel MetaMask uruchomił wsparcie Validator Staking, umożliwiające użytkownikom obstawianie 32 ETH za pośrednictwem usług powierniczych ConsenSys. Portfel pobiera 10% prowizji od nagród, czyli znacznie mniej niż na scentralizowanych giełdach, takich jak Coinbase

Wcześniej portfel miał pewne problemy z Apple App Store. W październiku informowano, że liczba fałszywych aplikacji MetaMask wzrosła, a oryginalna aplikacja zniknęła ze sklepu. Jednak problem został rozwiązany stosunkowo szybko, a prawdziwa aplikacja MetaMask powróciła i nadal działała zarówno w sklepie Google Play, jak i Apple App Store. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.