2022-03-25 / Tagi:
Wiele przemawia za tym, że technologiczne imperium Marka Zuckerberga zamierza podjąć się nowych przedsięwzięć związanych z kryptowalutami. Meta złożyła, bowiem osiem wniosków o przyznanie znaku towarowego dla swojego logo. Większość z nich obejmuje produkty związane z cyfrowymi aktywami, takie jak m.in. giełdy, portfele i tokeny.
W środę, prawnik ds. znaków towarowych z Waszyngtonu Mike Kondoudis, opublikował tweeta, w którym zapowiedział złożenie ośmiu różnych wniosków dotyczących znaków towarowych związanych z kryptowalutami.
W osobnym komunikacie prasowym Kondoudis stwierdził:
„Te zgłoszenia odzwierciedlają strategię firmy dotyczącą przejścia do Metaverse. Meta wyraźnie ma istotne plany dotyczące wirtualnej gospodarki, która będzie ją napędzać. Najnowsze zgłoszenia dotyczące znaków towarowych Meta z pewnością zainteresują uczestników sektora finansowego i nie tylko.”
Warto dodać, że spośród ośmiu wniosków, sześć bezpośrednio odnosi się do kryptowalut i technologii bazujących na blockchainie. Zgłoszenia można przejrzeć, wyszukując ich numery seryjne na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych.
Co może oznaczać złożenie wniosków? Jakiś czas temu Meta ogłosiła, że chce zintegrować NFT z jedną ze swoich najpopularniejszych aplikacji – Instagramem. Na konferencji SXSW Zuckerberg powiedział, że przewiduje, iż użytkownicy platformy będą mogli wybijać ubrania swoich cyfrowych awatarów w formie niewymiennych tokenów.
Z uwagi na to, że NFT są unikalnymi tokenami opartymi na blockchainie i potwierdzają własność, prawdopodobnie zostaną także uwzględnione w kategorii “tokeny kryptowalutowe”. Rozwiązanie to pozwoliłoby Instagramowi i Facebookowi na wprowadzenie funkcji zdjęć profilowych NFT, podobnej do tej, którą jakiś czas temu wdrożył Twitter.
Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku Facebook zmienił nazwę firmy na Meta jako bardziej wszechstronną markę, która obejmowała nie tylko dawną platformę mediów społecznościowych o tej samej nazwie, ale także kilka innych nabytych aktywów – w tym wirtualną rzeczywistość Oculus i WhatsApp. Wcześniej w tym samym miesiącu firma ogłosiła współpracę z Coinbase w ramach pilotażowego projektu oferowania własnego portfela cyfrowego Facebooka – o nazwie Novi.
Źródło: fool.com, bitcoin.pl
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.