Meta History: Museum of War zebrało ponad 1 000 000 USD 

2022-07-25 / Tagi:

Meta History: Museum of War zebrało ponad 1 000 000 USD 

Projekt Muzeum Wojny NFT dotychczas pozyskał 1 290 398 USD (803,28 ETH ) na fundusz kryptograficzny Aid For Ukraine, stworzony między innymi przez ukraińskie Ministerstwo Cyfrowej Transformacji oraz ukraińską platformą kryptograficzną KUNA. 

Meta History: Museum of War – fundusze dla Ukrainy 

Zespół projektu Meta History stworzył pierwsze muzeum wojny NFT miesiąc po inwazji Rosji na Ukrainę. Od tego momentu udało się zebrać 1 290 398 USD (803,28 ETH ) na fundusz kryptograficzny Aid For Ukraine, który został stworzony przez ukraińskie Ministerstwo Cyfrowej Transformacji wraz z ukraińską platformą kryptograficzną KUNA i firmą blockchain Everstake oraz Fundacją Charytatywną Serhija Prytuli. 

Pomysł uwiecznienia historii wydarzeń w dziełach sztuki i ofiarowania ich tym, którzy chcą wesprzeć Ukrainę, sprawdził się od pierwszego dnia. Zrzut w marcu przyniósł ponad 600 000 USD w ciągu 24 godzin – sprzedano 1282 z 2178 NFT. Myślę, że Meta History może wnieść znaczący wkład we wspieranie Ukrainy pokazując prawdę poprzez sztukę NFT i sprzedawanie jej do końca wojny – powiedziała Brittany Kaiser, ambasador Meta History, założycielka #OwnYourData, aktywistka blockchain. 

fot. https://metahistory.gallery/about-us

Trzecia kolekcja NFT – Warline 

21 lipca projekt Meta History wydał swoją trzecią kolekcję NFT Warline , która składa się z grafik opowiadających o przebiegu wojny. Każde ze znaczących wydarzeń ilustruje jeden z setek artystów zajmujących się różnymi dziedzinami sztuk wizualnych: olejem, 3D, ruchem, grafiką generatywną, kaligrafią i abstrakcją. Co ciekawe, jednym z eksponatów jest sztuczna inteligencja. 

Pierwsze na Ukrainie muzeum NFT Meta History zebrało ponad 1 000 000 dolarów dla ukraińskich sił zbrojnych. Zespół projektowy przekazał wszystkie dochody do Aid For Ukraine, kryptofunduszu dedykowanego wojsku. NFT nie powstrzyma rosyjskich rakiet, ale daje Ukrainie możliwość rozwoju jako kraju przyjaznego innowacjom i odbudowy gospodarki – powiedział Ołeksandr Borniakow, wiceminister cyfrowej transformacji Ukrainy ds. rozwoju IT. 

Zespół odpowiedzialny za projekt powie więcej na temat trzeciej serii kolekcji podczas wydarzenia online, które będzie odbywało się 28 lipca w Metaverse. Party Space, partner projektu, zapewni wirtualną przestrzeń wystawienniczą, na której odwiedzający zobaczą 30 prac z nowej kolekcji. Zainteresowane osoby uzyskają także informacje o procesie ich powstawania oraz dalszych planach związanych z projektem. 

Zapowiedź wydarzenia i informacja o sposobie uczestnictwa wkrótce pojawi się na muzealnych portalach społecznościowych Meta History. 

Kryptowaluty dla Ukrainy 

Twórcy Meta History podkreślają, że projekt ma duży potencjał do pozyskiwania funduszy, które w 100% trafiają do Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy. 

Widzieliśmy duży potencjał do pozyskiwania funduszy dla Ukrainy poprzez sztukę NFT. Obecnie pracujemy nad rozszerzeniem jego możliwości, dodając więcej opcji, aby umożliwić większej liczbie osób kupowanie dzieł sztuki – powiedział VK, założyciel muzeum Meta History. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.