LUNA 2.0 spadła o 70% w ciągu 24 godzin

2022-05-31 / Tagi:

LUNA 2.0 spadła o 70% w ciągu 24 godzin

Ponowne uruchomienie ekosystemu Terra nie spotkało się z pozytywną reakcją rynku. Okazuje się, że spadki LUNA i UST z początku tego miesiąca zwiększyły panikę wśród inwestorów kryptowalutowych. 

Odrodzenie ekosystemu Terra 

Przypominamy, że ponowne uruchomienie LUNY było ważną częścią planu odrodzenia ekosystemu Terra. 28 maja Terraform Labs ogłosiło uruchomienie swojego nowego blockchaina o nazwie Terra 2.0 . Nowe tokeny LUNA miały być wysyłane na adresy portfeli inwestorów, którzy wcześniej posiadali Luna Classic (LUNC) , TerraUSD Classic (USTC) i Anchor Protocol UST (aUST). Zgodnie z zapowiedziami maksymalna podaż w obiegu została ograniczona do jednego miliarda. 

Jednak wszystko wskazuje na to, że zaufanie do powodzenia projektu jest małe. Z komentarzy w mediach społecznościowych wynika, że wielu traderów próbuje odzyskać niewielki ułamek swoich początkowo utraconych środków, porzucając swoje udziały. W efekcie czego cena nowego tokena LUNA spadła. 

https://twitter.com/0xWolff/status/1530541620940120064

Spadki LUNA 

Dane z CoinMarketCap wskazują, że cena LUNA podczas premiery wynosiła 17,8 USD za monetę. Następnie wzrosła do najwyższego sesyjnego poziomu 19,5 USD za monetę, by wkrótce potem zanotować znaczące spadki. W chwili pisania tego tekstu wartość LUNA wynosi 6,66 USD za monetę – skutkuje to stratą 66% w porównaniu do ceny wszechczasów tokena i 62,5% w odniesieniu do ceny, po której zostały rozliczone pierwsze transakcje. 

Co ciekawe, według danych Terra Finder w łańcuchu bloków Terra 2.0 – znanym również jako sieć główna Phoenix 1, zarejestrowano już 32 512 bloków. Oznacza to, że walidatory są aktywne w sieci, aby wspierać jej dotychczasowe funkcjonowanie pomimo upadku nowo wybitego tokena. 

Wsparcie Airdropu sieci Terra Luna 

Warto dodać, że po premierze kilka giełd cyfrowych na całym świecie ogłosiło wprowadzenie na rynek LUNA 2.0. W sobotę Binance ogłosiło, że platforma umieści LUNA 2.0 w swojej Strefie Innowacji. Strefa Innowacji Binance to dedykowana strefa handlowa firmy, w której użytkownicy mogą handlować nowymi tokenami, które mogą mieć zwiększoną zmienność i stwarzać większe ryzyko niż inne tokeny. 

Źródło: business2community.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.