Liczba długoterminowych posiadaczy LTC sięga 5 milionów 

2023-09-13 / Tagi:

Liczba długoterminowych posiadaczy LTC sięga 5 milionów 

Według platformy analitycznej IntoTheBlock w ciągu ostatniego roku liczba adresów, na których przez ponad 12 miesięcy znajdowała się piętnasta co do wielkości kryptowaluta na świecie – Litecoin, wzrosła prawie dwukrotnie. Liczba ta w minionym tygodniu osiągnęła pięć milionów. 

Rosnące zaufanie do LTC 

Pomimo stałego spadku ceny Litecoina (LTC), w ciągu ostatniego roku liczba adresów, na których przez ponad 12 miesięcy znajdowała się ta piętnasta co do wielkości kryptowaluta na świecie, wzrosła prawie dwukrotnie. Według platformy analitycznej IntoTheBlock liczba długoterminowych posiadaczy LTC w minionym tygodniu osiągnęła pięć milionów. Wskazuje to na „rosnące zaufanie” do tych aktywów. 

Warto dodać, że pięć milionów adresów utrzymujących portfele LTC przez ponad rok oznacza znaczny wzrost (bo o 96%) w porównaniu z 2,55 milionami adresów, na których znajdował się ten altcoin w analogicznym okresie do sierpnia 2022 roku. 

Mocne nastawienie inwestorów 

Należy podkreślić, że nastawienie inwestorów do „HODLingu” jest zazwyczaj mocne. Dowodem tego może być fakt, że 13% całkowitej podaży Litecoina pozostało nietknięte przez pięć lat, a uczestnicy rynku czekali na trzeci halving. Przed tym wydarzeniem, które obniżyło nagrody dla górników z 12,5 LTC do 6,25 LTC, trend wyszukiwania Litecoina również osiągnął nowy roczny szczyt. Było to związane z nasileniem się rozmów społecznych na temat tego aktywa kryptograficznego. 

Chociaż halvingi są zwykle postrzegane jako katalizatory, które mogą w dłuższej perspektywie napędzać natywny token sieci, cena Litecoina po tym wydarzeniu jednak spadła. Od tego czasu Litecoin stracił ponad 32%, spadając z 92 dolarów do obecnej wartości 62 dolarów. Niemniej jednak te aktywa kryptograficzne mogą mieć przewagę konkurencyjną na innymi altcoinami. Wynika to z klasyfikacji LTC jako towar. 

Litecoin sklasyfikowany jako towar 

Warto przypomnieć, że niedawne badania regulacyjne dotyczące wielu kryptowalut niekorzystnie wpłynęły na cenę różnych altcoinów. Jednak Litecoin wyróżniał się jako jeden z nielicznych altcoinów, który zostały sklasyfikowany właśnie jako towar. Stało się to w postępowaniu prawnym podjętym przeciwko gigantowi rynkowemu, jakim jest giełda kryptowalut Binance

Co ciekawe, współczynnik haszowania sieci i trudność wydobycia LTC oscylowały w ostatnim czasie w pobliżu najwyższych poziomów w historii. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.