LG umożliwi właścicielom telewizorów oglądanie i kupowanie NFT 

2022-09-07 / Tagi: nft

LG umożliwi właścicielom telewizorów oglądanie i kupowanie NFT 

Firma LG Electronics, ogłosiła uruchomienie swojego rynku NFT – LG Art Lab. Dzięki najnowszej platformie, opartej na blockchainie Hedera, użytkownicy będą mogli oglądać, kupować, sprzedawać i handlować NFT na inteligentnych telewizorach LG. 

NFT dostępne w telewizorach LG 

LG Art Lab potencjalnie otwiera możliwość kolekcjonowania NFT znacznie szerszej publiczności. Dzięki najnowszej platformie, opartej na blockchainie Hedera, użytkownicy będą mogli oglądać, kupować, sprzedawać i handlować NFT na inteligentnych telewizorach LG. LG Art Lab będzie również zawierał kody QR na ekranie – umożliwi to użytkownikom dokonywanie transakcji za pomocą portfela kryptowalut Wallypto, który również zbudowany jest na Hederze. 

Firma podkreśla, że po zakupie NFT będzie można nimi handlować na LG Art Lab Marketplace. Co więcej, wprowadzone rozwiązanie sprawia, że użytkownicy będą mogli przeglądać historię transakcji, a także oglądać własną grafikę. 

Współpraca w celu integracji NFT 

Firma LG po raz pierwszy wspomniała o planach włączenia funkcji NFT do swojego inteligentnego telewizora na konferencji prasowej, która odbywała się na początku tego roku.  

– Członek Rady Prezesów LGElectronics uruchomił laboratorium LG Art Lab – oparte na Hederze- umożliwiające właścicielom telewizorów LG kupowanie, sprzedawanie i prezentowanie #HederaNFT na swoich ekranach. Wszystkie telewizory LG z systemem webOS 5.0 będą mogły współpracować z aplikacją LG Art Lab. #HelloFuture – mogliśmy przeczytać na koncie Hedera na Twitterze. 

Współpraca w celu integracji NFT przychodzi wspomnianym firmom naturalnie, ponieważ LG po raz pierwszy dołączyło do Rady Zarządzającej Hedery w maju 2020 roku. W tym czasie firma ta stała się jedynym producentem sprzętu gospodarstwa domowego, który został włączony jako członek rady. 

Celem rozpoczętej współpracy było przede wszystkim stwierdzenie, że technologia rozproszonej księgi (DLT) może przynieść korzyści konsumentom i partnerom w łańcuchu dostaw poprzez ułatwienie bezproblemowych transakcji. 

Firmy technologiczne na rynku NFT 

LG wchodząc na rynek NFT podąża za swoim konkurentem – firmą Samsung Electronics, która w styczniu tego roku ogłosiła plany potencjalnej integracji NFT w swoich nowych telewizorach. Zgodnie z ówczesną zapowiedzią Samsung zamierzał agregować dane z wielu rynków i dostarczać informacje o grafice, stając się tym samym pierwszą firmą elektroniczną, która wprowadziła NFT do telewizorów. 

Obecnie, dzięki platformie Samsung NFT można przeglądać, kupować i cieszyć się ulubionymi technologiami NFT bezpośrednio za pomocą telewizora. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.