Ledger Stax – nowy portfel sprzętowy już w przedsprzedaży 

2022-12-07 / Tagi:

Ledger Stax – nowy portfel sprzętowy już w przedsprzedaży 

Firma Ledger, znana ze swoich urządzeń do przechowywania kryptowalut na zimno udostępniła w przedsprzedaży siódmy już portfel kryptograficzny. Ledger Stax powstał we współpracy z twórcą oryginalnego iPoda. 

Nowy portfel sprzętowy Ledger 

Tony Fadell, wynalazca kultowego modelu iPoda Classic, nawiązał współpracę z  Ledger, aby wspomóc prace projektowe firmy nad najnowszym urządzeniem portfelowym znanym jako Ledger Stax. Firma przekazała tę wiadomość 6 grudnia w Paryżu podczas odbywającej co dwa lata konferencji Ledger Op3n. 

Udostępniony już w przedsprzedaży nowy portfel sprzętowy Ledger to urządzenie wielkości karty kredytowej, które charakteryzuje się dużym, dotykowym wyświetlaczem E Ink, obsługą Bluetooth oraz ładowaniem bezprzewodowym. Co ciekawe, po raz pierwszy w linii produktów tej firmy, portfel Ledger Stax został wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz E Ink, który może być używany do wyświetlania np. nazwiska posiadacza. Wygląda to podobnie do grzbietu książki. Urządzenie jest również wyposażone w magnesy, dzięki czemu użytkownicy mogą organizować przechowywanie wielu podobnych urządzeń i „układać” je w kolejności – stąd też nazwa portfela. 

fot. ledger.com

„Współczesny” stos gotówki 

Z opublikowanych informacji wynika, że Tony Fadell projektując urządzenie myślał o tym, jak wyglądałby współczesny stos gotówki. Starał się także, by portfel kryptowalut był przyjazny dla użytkownika. 

Grzbiet urządzenia jest jak opaska wokół stosu gotówki, która pokazuje, co jest w środku, i można je ułożyć razem za pomocą magnesów – możemy przeczytać w oświadczeniu firmy. 

Warto dodać, że Fadell, który pracował również nad pierwszymi trzema generacjami iPhone’a, zaprojektował Ledger Stax we współpracy z firmą Layer zajmującą się projektowaniem przemysłowym. 

Zgodnie z zapowiedziami, Ledger Stax będzie dostępny w pierwszym kwartale 2023 roku, ale klienci już teraz mogą zamawiać portfel na oficjalnej stronie internetowej firmy Ledger. W przyszłości produkt będzie można także nabyć u wybranych sprzedawców detalicznych, takich jak BestBuy. 

Ile kosztuje Ledger Stax? 

Jak możemy przeczytać, portfel sprzętowy Ledger Stax kosztuje 279 dolarów. Urządzenie to jest znacznie droższe niż poprzedni portfel Ledger. Udostępniony do sprzedaży w kwietniu 2022 r. , Nano S Plus kosztuje obecnie 79 USD. Z kolei poprzednia iteracja, Nano X to wydatek około 149 USD. 

Według dostawcy sprzętu najnowszy portfel kryptowalut został zaprojektowany tak, aby ułatwić interakcję i podpisywanie transakcji – jest to możliwe dzięki większemu wyświetlaczowi. Firma dodaje także, że Ledger Stax nie zastępuje żadnego dotychczasowego urządzenia, a stanowi dodatek do oferty portfeli Ledger umożliwiając tym samym klientom wybór rodzaju doświadczeń. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.