Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Kryptowaluty na YouTube – najlepsze kanały i muzyka

2022-03-22 / Tagi:

Kryptowaluty na YouTube – najlepsze kanały i muzyka

Zapewne z wielu z nas interesujących się tematem kryptowalut szuka ciekawych informacji na ich temat w sieci. Z pomocą przychodzą nam często kanały na popularnym serwisie YouTube opowiadające o danych ale także najważniejszych wydarzeniach ze świata dotyczących kryptowalut. 

Kanały o tematyce kryptowalut 

Na platformie YouTube istnieje wiele kanałów udostępniających treści związane z kryptowalutami. Czy są to analizy danych czy też informacje o najważniejszych wydarzeniach dotyczących świata kryptowalut. Jednym z ciekawszych kanałów dostarczających nam wiedzę na temat bieżących informacji o walutach cyfrowych, który sami śledzimy jest Piotr Ostapowicz. Zazwyczaj półgodzinne filmy pojawiają się na tym kanale co około 3 dni. W tym czasie dostajemy ciekawą oraz treściwą dawkę informacji na temat kryptowalut (należy jednak pamiętać, iż żaden z materiałów nie jest poradą inwestycyjną). Na kanale pojawiają się także użyteczne poradniki, które pozwalają nam poznawać nowe pojęcia w zakresie kryptwalut. Kolejnym z kanałów który stale obserwujemy jest kanał Phil Konieczny. Tutaj już filmy pojawiają się nieco rzadziej, jednak trwają one zazwyczaj około godziny. W tych materiałach możemy zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi walut cyfrowych oraz poznać przemyślenia twórcy na ich temat. Istnieje również ciekawy projekt pod nazwą Instytut Kryptografii na którym trzymujemy regularnie wywiady z wieloma osobami zorientowanymi w kryptowalutach.  

Kryptowaluty w muzyce 

Temat kryptowalut przewinął się także w utworach muzycznych polskich jak i zagranicznych. Najpopularniejszym polskim utworem w którym mowa jest o walutach cyfrowych jest utwór Taco Hemingwaya oraz Quebonafide pt. „Kryptowaluty”. Utwór został wydany 3 lata temu i posiada ponad 59,5 mln wyświetleń na serwisie YouTube. Kolejnym utworem w którym został wspomniany Bitcoin jest utwór zagraniczny pt. „Not alike” Eminema z Royce da 5”9”. Możemy w nim usłyszeć wers „ czy pamiętasz jak wszyscy gryźli Nikiel? Teraz wszyscy kopią Bitcoina…”. Raper mówi tutaj o dużej popularności Bitcoina przez co wszyscy kupują koparki kryptowalut aby wydobywać tę walutę. 

Coraz więcej wzmianek o kryptowalutach w muzyce 

W Amerykańskim rapie coraz częściej można usłyszeć wzmianki o Bitcoinie czy innych kryptowalutach. Powstało dużo remixów znanych piosenek w których twórcy śpiewają o walutach cyfrowych. W Internecie możemy również znaleźć wiele informacji jakoby utwory muzyczne miałyby być sprzedawane w przyszłości w postaci NFT.  Może nam to sugerować, że dzięki temu kryptowaluty zainteresują oraz dotrą do coraz większej rzeszy odbiorców co w przyszłości może być dla nas bardzo korzystne. 

Źródło: youtube.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.