Krypto zima się skończyła? 

2023-04-28 / Tagi:

Krypto zima się skończyła? 

HC Wainwright, wiodący nowojorski bank inwestycyjny, poinformował swoich inwestorów, że krypto zima wreszcie się skończyła. Według opinii ekspertów, platformy pożyczkowe kryptowalut, które przetrwały rynkową burzę, są obecnie wyjątkowo dobrze przygotowane do czerpania zysków z prawdopodobnej hossy. 

Wyjątkowa pozycja Coinbase 

Według analityka HC Wainwright, Mike’a Colonnese, giełda kryptowalut Coinbase zajmuje wyjątkową pozycję na rynku kryptowalut. Umożliwia ona firmie czerpanie zysków z rzekomej przyszłej hossy. Jest to możliwe z uwagi na jej status, jako giełdowej spółki kryptograficznej o wysokiej wartości. W rezultacie akcje Coinbase – COIN, można uznać za rzadkie aktywa, od których oczekuje się dobrych wyników w momencie hossy. 

– Ostatecznie, postrzegamy COIN jako rzadkie aktywa, ponieważ Coinbase jest jedyną notowaną na giełdzie spółką kryptograficzną w USA z kapitalizacją rynkową przekraczającą 10 miliardów dolarów. Co oznacza, że konkurencja o kapitał inwestorów jest bardzo ograniczona, a biorąc pod uwagę obecne otoczenie regulacyjne w przypadku kryptowalut uważamy, że wartość niedoboru Coinbase raczej nie zmieni się w najbliższym czasie – powiedział Mike’a Colonnese. 

Dobry czas dla inwestorów 

Co więcej, Colonnese uważa, że w tej chwili jest najlepszy czas dla inwestorów, którzy chcą wejść na rynek. Swoją opinię opiera na 85% spadku cen od czasu ATH COIN. Obecnie COIN jest wyceniany na 40 USD za akcję. Colonnese zapewnił jednak, że w niedalekiej przyszłości cena akcji może wzrosnąć do 75 USD. Oczywiście będzie to możliwe, jeśli w najbliższym czasie nie będzie ponownych zawirowań w branży. 

Analiza możliwych przyszłych wyników finansowych Coinbase uwzględnia również ostatnie postępowania regulacyjne SEC. Colonnese zauważa, że SEC generalnie podejmuje działania przeciwko usługom stakingowym oferowanym przez różne platformy. Na szczęście dla giełdy kryptowalut Coinbase, w zeszłym roku staking stanowił tylko 3% jej przychodów. 

Trend wzrostowy Bitcoina 

Colonnese, by wzmocnić swoje argumenty przedstawia także ostatnie wykresy obrazujące wzrost ceny Bitcoina. Wnioskuje, że cena aktywów nie tylko się ustabilizowała, ale także wchodzi w trend wzrostowy. Z kolei rynki kryptowalut – które nadal są w dużym stopniu uzależnione od wartości BTC – wzrosły nawet o 45% od zeszłego roku, kiedy to krypto zima już się zadomowiła. 

Chociaż rynek kryptowalut wykazuje oznaki ożywienia, należy pamiętać, że w każdej chwili z lewego pola mogą nadejść niekorzystne zmiany. A jak wiadomo nawet fałszywy alarm może wywołać wyprzedaż, która może zniechęcić nowych inwestorów. Złota zasada wciąż obowiązuje – przed jakąkolwiek inwestycją zrób własne badania i miej oko na trendy rynkowe. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.