Koreańskie giełdy usuwają możliwość handlu Litecoinem

2022-06-13 / Tagi: giełdy kryptowalut

Koreańskie giełdy usuwają możliwość handlu Litecoinem

Poinformowały one swoich użytkowników o możliwości wypłacania posiadanej waluty w ciągu 30 dni. Po tym czasie środki zostaną usunięte z giełd. 

Dlaczego Litecoin został usunięty w Korei?

Ważne pytanie, które mogą zadać sobie w tej sytuacji inwestorzy posiadający Litecoina, to dlaczego tak właściwie możliwość handlu LTC została usunięta? Otóż Litecoin otrzymał aktualizację wprowadzającą protokół MimbleWimble (MWEB), który oferuje użytkownikom prywatność. Oznacza to, że transakcje dokonywane za pośrednictwem tej kryptowaluty stały się prywatne oraz uniemożliwia to identyfikowanie uczestników transakcji. 

Reakcja koreańskich giełd

Koreańskie giełdy bardzo szybko zareagowały na informację o wprowadzaniu nowej aktualizacji MWEB i skontaktowały się z Fundacją Litecoin informując ją, że w przypadku jej wprowadzenia będą zmuszone usunąć możliwość handlu ich kryptowalutą. Ma to związek z koreańskimi przepisami odnośnie do handlu giełdowego, które są jednymi z najbardziej rygorystycznych. 

Co się stało z ceną Litecoina po tym wydarzeniu?

Po tym wydarzeniu Litecoin oczywiście stracił trochę na wartości, jednak nie był to aż tak drastyczny ruch jak np. w przypadku kryptowaluty LUNA. Cena, według CoinGecko, spadła z 65 USD do 57 USD na dzień 10-06-2022, a więc spadła o 12%. Jest to dość znaczący ruch cenowy w przeciągu dwóch dni. Kapitalizacja rynkowa również dość znacząco spadła do poziomu poniżej 4 miliardów dolarów.

Podsumowanie

A więc podsumowując kryptowaluty Litecoin, po ostatniej aktualizacji MimbleWimble, nie zakupimy już w Korei Południowej. Wszystko przez bardzo rygorystyczne przepisy odnośnie do prywatności w cyfrowym handlu. Wydarzenie to odbiło się na cenie aktywa, która spadła o ponad 12% na przestrzeni dwóch dni. Pamiętajmy więc, że jadąc do Korei Południowej nie zakupimy na tamtejszych giełdach Litecoina. 

Źródła: cointelegraph.com, coingecko.com

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.