Kiedy łańcuch Binance BNB przejdzie hard fork? 

2023-07-14 / Tagi:

Kiedy łańcuch Binance BNB przejdzie hard fork? 

12 lipca zespół stojący za BNB Chain zapowiedział, że aktualizacja sieci głównej zaplanowana jest na wysokości bloku 328 088 888. Hard fork, nazwany ZhangHeng, ma między innymi zwiększyć bezpieczeństwo łańcucha bloków. 

Hard fork Binance BNB 

Zespół stojący za BNB Chain 12 lipca ogłosił, że do aktualizacji sieci głównej ma dojść na wysokości bloku 328 088 888. Biorąc pod uwagę obecną prędkość generowania bloków, przewiduje się, że hard fork nastąpi 19 lipca. Łańcuch BNB był wcześniej znany jako Binance Smart Chain (BSC). 

Co ciekawe, hard fork został nazwany Zhang Heng na cześć chińskiego naukowca i męża stanu, który żył w czasach dynastii Han. 

Ulepszenia bezpieczeństwa łańcucha BNB 

Aktualizacja wprowadzi BEP-255, który proponuje „wdrożenie uzgadniania aktywów w łańcuchu w BNB Beacon Chain w celu poprawy bezpieczeństwa”

Wyjaśniono także, że „zmiany salda użytkownika są śledzone w każdym bloku i zostaną uzgodnione w celu zidentyfikowania problemów”. Istnieje również poprawka dotycząca problemu bezpieczeństwa o nazwie „Rogue Key Attack”. Zespół wyjaśnił, że posiadacze BNB nie muszą podejmować żadnych działań, ale operatorzy pełnych węzłów muszą przejść na wersję 0.10.16. 

Warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu BNB Chain przeszedł już przez hard fork o nazwie Luban – wprowadził on trzy propozycje ewolucji (BEP). 

Według platformy DeFiLlama, łańcuch BNB jest trzecim co do wielkości pod względem całkowitej wartości zablokowanej. W sieci działa 626 protokołów, które mają około 1,38 miliona aktywnych użytkowników. Jednak od początku tego roku BNB Chain TVL spadło o prawie 30%. Ponadto wartość ta spadła o 85% w stosunku do rekordowego poziomu 22 miliardów dolarów z maja 2021 r. 

Największym protokołem w sieci jest PancakeSwap DEX, który ma zablokowaną prawie połowę całkowitej wartości. 

Perspektywy cen BNB 

W momencie pisania tego testu ceny BNB spadły o 2,3% w ciągu 24h, osiągając wartość 243 USD. Aktywa odnotowały wzrost o 6% 10 lipca – wówczas użytkownicy „załadowali” BNB, aby wziąć udział w sprzedaży tokenów Arkham, która ma wystartować na Binance Launchpad 17 lipca. 

Jednak BNB stracił 21 %, odkąd na początku czerwca SEC pozwało Binance. Token giełdy, który według regulatora jest zabezpieczeniem, spadł o 64,5% w stosunku do swojego najwyższego poziomu z maja 2021 r. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.