Karty do koparek kryptowalut tanieją

2022-02-21 / Tagi:

Karty do koparek kryptowalut tanieją

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja na rynku kart graficznych powoli zaczyna się poprawiać. Co ciekawe, dotyczy to nie tylko modeli dla graczy, ale również kart do koparek kryptowalut. 

Kryzys na rynku kart graficznych 

Ostatnie miesiące przyniosły ze sobą poważny kryzys na rynku kart graficznych. W sklepach brakowało towaru. Duży popyt przekładał się na problemy z dostępnością sprzętu, a co za tym idzie i mocno zawyżone ceny. Jednak od kilku tygodni możemy zaobserwować, że sytuacja zaczyna się poprawiać. Modele GeForce i Radeon są dostępne w coraz niższych cenach. Jednak wciąż i tak w większości przypadków nadal są to mocno zawyżone stawki. 

Karty graficzne dla górników tanieją 

Co ciekawe, okazuje się, że obniżki cen dotyczą także kart graficznych dla górników.  Przykładem na to jest model Sapphire GPRO X080. Jest to konstrukcja zaprojektowana typowo z myślą o koparkach kryptowalut. Jak wygląda specyfikacja tej karty do koparek kryptowalut? Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 22 oraz 10 GB pamięci GDDR6 160-bit. Ma się to przekładać na wydajność około 38,05 MH/s przy poborze mocy rzędu 165 W – przy dostrojeniu parametrów można uzyskać 41,6 MH/s już przy poborze mocy na poziomie 93 W.

Warto jednak podkreślić, że karta nie ma wyjść wideo i działa tylko pod Linuxem. 

Czy ceny kart graficznych wrócą do normalnych cen? 

Wspomniany wyżej model Sapphire GPRO X080 nie jest zbyt popularny – a przynajmniej nie można go zbyt często spotykać w zwykłych sklepach. Jednak tego typu sprzęt można znaleźć u niemieckich dostawców. Jeszcze do niedawna za taką kartę graficzną trzeba było zapłacić około 1240 euro, ale ostatnio jej cena spadła do 765 euro – jest to obniżka rzędu 38%. Można zakładać, że aktualizacja cen ma też związek w taniejącymi kartami dla graczy

Wszystko, zatem wskazuje, że sytuacja na całym rynku kart graficznych poprawiła się. Dotyczy to zarówno urządzeń dla graczy, jak i kopaczy kryptowalut. Można mieć nadzieję, że trend ten się utrzyma i karty graficzne wrócą do swoich normalnych cen. 

Źródło: www.benchmark.pl 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.