Istnieje ryzyko, że we wrześniu cena Pepe nadal będzie spadać 

2023-09-13 / Tagi:

Istnieje ryzyko, że we wrześniu cena Pepe nadal będzie spadać 

W ostatnim czasie cena PEPE spadła o prawie 85% w stosunku do rekordowego poziomu 0,00000448 USD z maja 2023 roku. Niestety dane techniczne wskazują, że we wrześniu tendencja spadkowa prawdopodobnie nadal będzie się utrzymywała. 

Dalsze spadki ceny PEPE 

Cena PepeCoina spadła o prawie 85% w stosunku do rekordowego poziomu 0,00000448 USD, które aktywo to osiągnęło w maju 2023 r. Co więcej, we wrześniu tendencja spadkowa prawdopodobnie się utrzyma. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? 

Niestety w ciągu ostatnich dwóch tygodni PepeCoin doświadczył dwóch naruszeń bezpieczeństwa. Najpierw 24 sierpnia nieuczciwi członkowie zespołu przenieśli tokeny PEPE o wartości 16 milionów dolarów na giełdy kryptowalut. Celem tego czynu była potencjalna sprzedaż memecoina. Wydarzenie to wywołało obawy w całej społeczności, ponieważ wskazywało na potencjalne oszustwo „polegające na wyciąganiu dywaników”. W efekcie spowodowało to 30% spadek na rynku PEPE. 

Następnie 9 września oficjalny kanał X (dawniej Twitter) PepeCoina potwierdził, że anonimowy podmiot o nazwie „lordkeklol” włamał się na jego akredytowany kanał Telegram. 

Od czasu tych wiadomości cena PEPE spadła o ponad 12%. Wiele przemawia za tym, że powtarzające się naruszenia bezpieczeństwa podkopały zaufanie inwestorów do tego projektu memecoin. 

Odejście wielorybów 

Także dane dotyczące dystrybucji podaży tokena wskazują na to, że inwestorzy PepeCoina opuścili projekt. Analitycy zauważyli, że adresy z saldem od 100 milionów do 1 miliarda PEPE kontrolują maksymalną podaż tokena w obiegu – około 96,5%. Co więcej, podaż w tej kohorcie znacznie spadła od czasu pojawienia się obaw związanych z wyciąganiem dywanika. Niestety odejście wielorybów od projektu może jeszcze bardziej pogorszyć nastroje zakupowe na rynku PEPE. 

Faza załamania na wskaźnikach technicznych 

Z technicznego punktu widzenia PEPE wkroczyło w fazę załamania czegoś, co wydaje się być wzorem zstępującego trójkąta. Warto przypomnieć, że zstępujący trójkąt w trendzie spadkowym jest postrzegany jako niedźwiedzi wzór kontynuacji. Wzór ten zostaje rozwiązany, gdy cena przebije się poniżej dolnej linii trendu i spadnie o wysokość pomiędzy górną i dolną linią trendu trójkąta. 

W wyniku tej konfiguracji technicznej istnieje ryzyko spadku ceny PEPE do 0,00000064 USD we wrześniu 2023 r., czyli o około 12% mniej w porównaniu z obecnym poziomem cen. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.