Intel wprowadza nowy chip do wydobywania Bitcoinów

2022-04-05 / Tagi: koparka kryptowalut

Intel wprowadza nowy chip do wydobywania Bitcoinów

Intel ogłosił szczegóły dotyczące swojego nowego układu do wydobywania Bitcoinów – Intel Blockscale ASIC. Nowy chip został zaprojektowany specjalnie z myślą o górnikach BTC  i ma być dostarczony wybranym klientom w trzecim kwartale 2022 roku. 

Intel Blockscale ASIC – nowy chip do wydobywania BTC 

4 kwietnia firma Intel ogłosiła szczegóły dotyczące swojego nowego chipa do wydobywania Bitcoinów – Intel Blockscale ASIC, który ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej wydobywania Proof-of-Work (PoW). 

Intel Blockscale ASIC odegra ważną rolę we wspieraniu firm zajmujących się wydobyciem Bitcoinów w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju i skalowania wskaźnika hashowania w nadchodzących latach – powiedział Jose Rios, dyrektor generalny Blockchain and Business Solutions w Accelerated Computing Systems and Graphics Group w firmie Intel. 

Szybkość hashowania i wydajność energetyczna 

Pierwsze procesory mają trafić do wybranych klientów w trzecim kwartale 2022 r. Zgodnie z zapewnieniami producenta, szybkość hashowania ma wynosić do 580 GH/s przy utrzymaniu wydajności energetycznej na poziomie 26 J/TH. Intel Blockscale ASIC ma obsługiwać do 256 układów scalonych na łańcuch. Co więcej, każdy układ ma wbudowane czujniki temperatury oraz napięcia. 

System wydobywczy składający się z 256 chipów Intel Blockscale ASIC miałby wytwarzać około 148 TH/s i zużywać około 3860 watów (W) energii. Flagowy chłodzony powietrzem system wydobywczy obecnego światowego lidera rynku, firmy Bitmain, zapewnia wydajność 140 TH/s przy zużyciu energii wynoszącym 3010 W, co daje 21,5 J/TH wydajności energetycznej. 

Co ciekawe, Intel dostarczy swoim klientom tylko sam układ ASIC, zamiast kompletnego systemu do kopania, jak to jest obecnie powszechne w branży. 

Intel wchodzi na rynek kryptowalut 

Przypominamy, że firma Intel trafiła na pierwsze strony gazet w styczniu, kiedy wzięła udział w konferencji International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) dotyczącej „energooszczędnego, ultraniskonapięciowego kopania Bitcoinów ASIC”. Panel przedstawiał poprzednie badania Intela w dziedzinie ASIC. Firma zaprezentowała wówczas maszynę opartą o 300 układów BonanzaMine

Jeszcze tym samym miesiącu firma poinformowała, że ​​jej nowy układ Blockscale ASIC, pojawi się na rynku w tym roku. 

Źródło: bitcoinmagazine.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.