Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Instagram będzie obsługiwał NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow

2022-05-09 / Tagi:

Instagram będzie obsługiwał NFT z Ethereum, Polygon, Solana, Flow

Instagram uruchamia długo oczekiwaną integrację niezmiennych tokenów (NFT). Pilotażowy projekt rusza już w poniedziałek – takie informacje podał portal CoinDesk powołujący się na własne źródła. 

Instagram wprowadzi integrację NFT 

NFT z niektórych z najpopularniejszych sieci blockchain dla kryptowalut trafią na Instagram. Z informacji opublikowanych przez CoinDesk wynika, że wraz z pilotażowy projekt rusza już dziś – w poniedziałek. 

Serwis społecznościowy, który należy do Meta, planuje integracje z niewymiennymi tokenami wybitymi na blockchainach Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Przypominamy, że sieci te obsługują zdecydowaną większość transakcji NFT, a Ethereum i kolekcja Bored Ape Yacht Club prowadzą pod względem kapitalizacji rynkowej. 

Wsparcie dla popularnych krypto portfeli 

Według serwisu CoinDesk, program pilotażowy będzie obejmował ograniczoną grupę użytkowników z USA. Nie wiadomo jeszcze, czy Instagram będzie obsługiwał NFT ze wszystkich czterech sieci już w momencie premiery. 

Jak możemy przeczytać, Meta zamierza zintegrować Instagram także z popularnymi portfelami kryptograficznymi, takimi jak MetaMask. Podłączając swoje portfele, użytkownicy będą mogli udowodnić posiadanie NFT, zaprezentować je na swoich profilach i oznaczyć twórców, którzy je stworzyli. 

CoinDesk potwierdził także, że Instagram nie będzie pobierał opłat od użytkowników za publikowanie i udostępnianie NFT (czym jest NFT), tak jak Twitter początkowo zrobił to w styczniu w przypadku swoich sześciokątnych zdjęć profilowych. 

Nowa kulturowa widoczność dla NFT 

Decyzja ta prawdopodobnie zapowiada nową kulturową widoczność dla NFT. Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, a wielu z nich korzysta z tej platformy do promowania i sprzedaży swojej sztuki. 

Warto dodać, że dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, zapowiedział tę inicjatywę w marcu, nie ujawniając jednak zbyt wielu szczegółów. Z kolei Financial Times donosił wcześniej, że Meta zamierza kontynuować program pilotażowy NFT na Instagramie, wprowadzając możliwość wybijania tokenów i opcje grupowego członkostwa na Facebooku. 

Źródło: coindesk.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.