Ile Bitcoinów zostało utraconych na zawsze? 

2023-08-04 / Tagi:

Ile Bitcoinów zostało utraconych na zawsze? 

Dane zbadane przez firmę analityczną IntoTheBlock pokazują, że znaczna ilość Bitcoinów znajdujących się w obiegu pozostaje nieruchoma od ponad pięciu lat. Analitycy stwierdzili, że aktywa ta mogą być utracone na zawsze. 

Nieruchome Bitcoiny 

Dane on-chain zbadane przez firmę analityczną Blockchain IntoTheBlock ujawniły, że około 29% wszystkich Bitcoinów (BTC) w obiegu pozostaje nieruchome od ponad pięciu lat. W poniedziałkowym tweecie analitycy firmy stwierdzili, że duża część tych aktywów może być utracona na zawsze. 

Najnowsza analiza IntoTheBlock przypomina niedawny raport z giełdy kryptowalut Bitfinex. Ujawnił on, że ilość niewzruszonych BTC osiągnęła nowy rekord wszechczasów. Doprowadziło to do spadku płynności aktywów. 

Bitfinex poinformował również, że około 70% krążącej podaży BTC pozostawało w stanie uśpienia przez co najmniej rok. Jest to najwyższy wynik, jaki kiedykolwiek zarejestrowano od czasu powstania tego wiodącego zasobu krypto. Chociaż nie ma konkretnego powodu obecnego i długotrwałego uśpienia znacznej części BTC, uważa się, że kilka czynników doprowadziło do tego wydarzenia. 

Realna opcja inwestycyjna 

Jak spekulowali analitycy IntoTheBlock, większość monet może zostać utracona na zawsze. Jednak długoterminowe uśpienie aktywów może być także oznaką rosnącego zainteresowania inwestorów. A zwłaszcza instytucji, które mają byczy sentyment do Bitcoina i wierzą w długoterminowy potencjał tego aktywa. 

Postawa HODLingu zarówno ze strony dużych, jak i instytucjonalnych inwestorów wskazuje na oczekiwanie pozytywnej akcji cenowej dla BTC. A to wszystko pokazuje, że uważają aktywa kryptograficzne za realną opcję inwestycyjną. 

Nadchodzący halving Bitcoina 

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest zbliżający się halving Bitcoinów, który został zaplanowany na kwiecień 2024 r. Przypominamy, że co cztery lata przy 210 000 bloków, mechanizm w sieci Bitcoin zmniejsza nagrodę blokową za wydobycie BTC o połowę. Czwarty halving Bitcoina zmniejszy nagrody blokowe z 6,25 BTC do 3,125 BTC. 

Wydarzenie to jest postrzegane jako byczy znak, ponieważ zwiększa potencjalny niedobór Bitcoinów, wspiera jego dynamikę podaży i popytu oraz pozytywnie wpływa na jego wartość. 

W miarę zbliżania się halvingu fundusze kryptowalutowe i firmy inwestycyjne gromadzą Bitcoiny na obecnym poziomie cen. W ten sposób zwiększają swoje zasoby i ustawiają się na pozytywne działania cenowe. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.