Google zmienia zasady dotyczące kryptowalut 

2024-01-31 / Tagi:

Google zmienia zasady dotyczące kryptowalut 

Firma Google w końcu przeprowadziła ogłoszoną w grudniu aktualizację dotyczącą reklam. Wprowadzone zmiany pozwalają na to, by niektóre produkty finansowe związane z kryptowalutami, takie jak niedawno zatwierdzone fundusze ETF Bitcoin, były umieszczane w formie linków sponsorowanych na platformach Google. 

Google zezwala na reklamy Bitcoin ETF 

Międzynarodowa firma technologiczna Google zmieniła swoje zasady dotyczące reklamowania aktywów cyfrowych. Przeprowadzona aktualizacja zezwala na prezentowanie na platformach Google reklam i linków sponsorowanych niektórych produktów finansowych związanych z kryptowalutami. Warto przypomnieć, że firma zapowiedziała to posunięcie już w grudniu. Wówczas ogłoszono, że Google skupi się na wyjaśnieniu „zakresu i wymagań dotyczących reklamowania funduszy powierniczych zajmujących się monetami kryptowalutowymi”. Zauważono także, że pozwoliłoby to stronom trzecim, które są skierowane na rynek amerykański na reklamowanie „produktów finansowych umożliwiających inwestorom obrót udziałami w funduszach powierniczych posiadających duże pule cyfrowej waluty”, takich jak niedawno zatwierdzone produkty Bitcoin ETF

Google zezwala na reklamy Bitcoin ETF 

Co istotne, reklamy te nadal muszą być zgodne z lokalnymi przepisami obowiązującymi na obszarach, na które są kierowane. Wynika to z tego, że Google egzekwuje ten wymóg w przypadku wszystkich kont reklamujących tego rodzaju produkty. Należy dodać, że także w grudniu firma Google ogłosiła, że od 29 stycznia 2024 r. reklamodawcy funduszy powierniczych zajmujących się kryptowalutami kierujący swoje reklamy na rynek amerykański będą musieli spełnić określone wymagania. Reklamodawcy takich trustów, zanim zaczną publicznie promować swoje oferty muszą złożyć wniosek i uzyskać certyfikat wydany przez Google. 

Co ciekawe, w wyniku zniesienia zakazu reklamowania funduszy powierniczych zajmujących się kryptowalutami kilka firm już umieściło na platformach Google linki sponsorowane i reklamy zachęcające użytkowników do inwestowania w ich produkty Bitcoin ETF. Są to takie firmy jak Vaneck czy BlackRock. 

Inne reklamy dotyczące kryptowalut nadal zablokowane 

Z opublikowanych informacji wynika, że inne reklamy związane tokenami NFT i sprzedażą kryptowalut wciąż pozostają zablokowane na platformach Google. Należą do nich reklamy Initial Coin Offering (ICO), protokołów DeFi oraz reklamy promujące zakup, sprzedaż lub handel kryptowalutami. Nadal niedozwolone są także reklamy gier promujących hazard lub zakłady z wykorzystaniem tokenów NFT oraz promujące kasyna hazardowe oferujące nagrody oparte na NTF. 

Jednak, jak wynika z raportów platformy Scam Sniffer nawet przy tych środkach ostrożności napastnicy nadal wykorzystują reklamy phishingowe, które są  umieszczane w Google i X w celu dystrybucji złośliwego oprogramowania i wysysania kryptowalut – wartość tych ataków określono na ponad 58 milionów dolarów. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.