Giełda kryptowalut Coinbase poszerza wsparcie portfela Ledger 

2022-02-24 / Tagi:

Giełda kryptowalut Coinbase poszerza wsparcie portfela Ledger 

Coinbase Wallet – wewnętrzna usługa portfela oferowana przez giełdę kryptowalut Coinbase, wprowadziła rozszerzenie przeglądarki dla portfeli Ledger (kupisz tutaj). Opcja ta dostępna jest w Chrome Web Store i pozwala użytkownikom przechowywać i przeprowadzać transakcje na kryptowalutach i niewymienialnych tokenach (NFT). 

Coinbase wprowadziło rozszerzenie dla portfeli Ledger 

Z opublikowanych informacji wynika, że dzięki dodaniu wsparcia dla Ledger, użytkownicy Coinbase będą mogli przechowywać prywatne klucze do swoich portfeli w trybie offline. Jeden z menedżerów Coinbase, Adam Zadikoff zaznaczył, że rozwój ten jest sposobem na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa dla użytkowników. 

– Chcemy umożliwić wszystkim korzystanie z DApps i dostęp do Web3, a to wymaga zbudowania najłatwiejszego w użyciu i najbardziej dostępnego portfela w ekosystemie. Dzisiejsze wydanie rozwiązuje […] możliwość korzystania z portfela w celu zwiększenia bezpieczeństwa – powiedział Adam Zadikoff. 

Jak możemy przeczytać, współpraca Coinbase z Ledger została nawiązana, by wydać limitowaną edycję portfela Nano X na oficjalnej stronie Ledger. 

Cyfrowe aktywa wkroczyły w fazę użyteczności 

Z informacji podawanych przez Cointelegraph wynika, że Coinbase najprawdopodobniej przechowuje około 12% wszystkich kryptowalut w ponad różnego typu 150 aktywach. 

– Prawie 50% naszych klientów dokonujących transakcji robi coś innego niż kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, co wskazuje, że cyfrowe aktywa wykroczyły już poza początkową fazę inwestycyjną do długo oczekiwanej fazy użyteczności – powiedziała dyrektorka finansowa firmy, Alesia Haas. 

Ataki portfeli kryptowalutowych 

Cointelegraph zwrócił też niedawno uwagę na rosnącą podatność na ataki portfeli kryptowalutowych zbudowanych jako rozszerzenia przeglądarek – takich jak MetaMask, Binance Chain Wallet i Coinbase Wallet. Wynika to z tego, że uruchomiono nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie Mars Stealer. 

Wszystko wskazuje na to, że złośliwe oprogramowanie atakuje ponad 40 portfeli kryptowalutowych, które są oparte na przeglądarkach. Wykorzystuje do tego dwuskładnikowe uwierzytelnianie – kradnie prywatne klucze użytkowników. 

Źródło: comparic.pl fot. https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/23882613087

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.