Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Giełda kryptowalut Coinbase poszerza wsparcie portfela Ledger 

2022-02-24 / Tagi:

Giełda kryptowalut Coinbase poszerza wsparcie portfela Ledger 

Coinbase Wallet – wewnętrzna usługa portfela oferowana przez giełdę kryptowalut Coinbase, wprowadziła rozszerzenie przeglądarki dla portfeli Ledger (kupisz tutaj). Opcja ta dostępna jest w Chrome Web Store i pozwala użytkownikom przechowywać i przeprowadzać transakcje na kryptowalutach i niewymienialnych tokenach (NFT). 

Coinbase wprowadziło rozszerzenie dla portfeli Ledger 

Z opublikowanych informacji wynika, że dzięki dodaniu wsparcia dla Ledger, użytkownicy Coinbase będą mogli przechowywać prywatne klucze do swoich portfeli w trybie offline. Jeden z menedżerów Coinbase, Adam Zadikoff zaznaczył, że rozwój ten jest sposobem na zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa dla użytkowników. 

– Chcemy umożliwić wszystkim korzystanie z DApps i dostęp do Web3, a to wymaga zbudowania najłatwiejszego w użyciu i najbardziej dostępnego portfela w ekosystemie. Dzisiejsze wydanie rozwiązuje […] możliwość korzystania z portfela w celu zwiększenia bezpieczeństwa – powiedział Adam Zadikoff. 

Jak możemy przeczytać, współpraca Coinbase z Ledger została nawiązana, by wydać limitowaną edycję portfela Nano X na oficjalnej stronie Ledger. 

Cyfrowe aktywa wkroczyły w fazę użyteczności 

Z informacji podawanych przez Cointelegraph wynika, że Coinbase najprawdopodobniej przechowuje około 12% wszystkich kryptowalut w ponad różnego typu 150 aktywach. 

– Prawie 50% naszych klientów dokonujących transakcji robi coś innego niż kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, co wskazuje, że cyfrowe aktywa wykroczyły już poza początkową fazę inwestycyjną do długo oczekiwanej fazy użyteczności – powiedziała dyrektorka finansowa firmy, Alesia Haas. 

Ataki portfeli kryptowalutowych 

Cointelegraph zwrócił też niedawno uwagę na rosnącą podatność na ataki portfeli kryptowalutowych zbudowanych jako rozszerzenia przeglądarek – takich jak MetaMask, Binance Chain Wallet i Coinbase Wallet. Wynika to z tego, że uruchomiono nowe złośliwe oprogramowanie o nazwie Mars Stealer. 

Wszystko wskazuje na to, że złośliwe oprogramowanie atakuje ponad 40 portfeli kryptowalutowych, które są oparte na przeglądarkach. Wykorzystuje do tego dwuskładnikowe uwierzytelnianie – kradnie prywatne klucze użytkowników. 

Źródło: comparic.pl fot. https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/23882613087

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.