Giełda kryptowalut Binance uruchomiła portfel Web3 

2023-11-10 / Tagi:

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła portfel Web3 

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – podczas konferencji Binance Blockchain Week w Stambule ogłosiła wprowadzenia na rynek swojego portfela Web3. Nowe narzędzie jest dostępne dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binance. 

Nowy portfel Web3 Binance 

Podczas konferencji Binance Blockchain Week w Stambule ogłoszono uruchomienie nowego portfela Web3. Zgodnie z zapowiedziami jest on dostępny dla wszystkich użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej Binance

– Portfele Web3 to coś więcej niż tylko przechowywanie zasobów cyfrowych – są integralną częścią struktury Web3, która zapewnia jednostkom możliwość samodzielnego suwerennego finansowania – powiedział Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny Binance. 

Dla uproszczenia portfel Web3 Binance uruchamia się w ramach głównej aplikacji Binance, która jest używana przede wszystkim do handlu kryptowalutami. 

Zasady bezpieczeństwa 

Warto dodać, że portfel wykorzystuje obliczenia wielostronne (MPC), które służą do dzielenia kluczy prywatnych użytkownika na trzy mniejsze części zwane udziałami kluczy. 

– Podzielenie kluczowych udziałów pomiędzy trzy różne lokalizacje zmniejsza ryzyko naruszenia bezpieczeństwa kluczy i zmniejsza podatność systemu na zagrożenia – wyjaśniono. 

Dwa z trzech kluczowych udziałów będą przez cały czas kontrolowane przez użytkownika, co umożliwi samodzielną opiekę. Rzecznik Binance potwierdził, że portfel Binance Web3 nie jest dostępny dla użytkowników w USA, ponieważ witryna Binance.com nie jest dostępna tym kraju. 

– Portfel Web3 Binance obniża bariery wejścia dla użytkowników, umożliwiając im pełną samokontrolę nad swoimi aktywami, i stanowi ważny, wygodny pomost w kierunku wzmocnienia pozycji DeFi. Ostatecznie naszym priorytetem jest zapewnienie użytkownikom możliwości eksplorowania Web3 razem z nami w przyjaznym dla użytkownika i chronionym środowisku – dodał Changpeng „CZ” Zhao. 

Według Richarda Tenga, szefa rynków regionalnych w Binance, technologia MPC minimalizuje obawy związane z utratą hasła początkowego. 

– Chcemy, aby nasi użytkownicy mieli pewność, że wchodzą w interakcję z Web3 w ramach bezpiecznego i chronionego ekosystemu. Właśnie dlatego włączyliśmy technologię MPC, a także zaufaną infrastrukturę bezpieczeństwa Binance w ramach portfela Web3 – dodał Richard Teng. 

Rzecznik Binance podkreślił jednak, że użytkownicy powinni nadal chronić aktywa i dostęp do swojego portfela. 

– Jeśli użytkownik zapomni swojego hasła odzyskiwania ORAZ straci urządzenie/usunie aplikację Binance, nie będzie mógł uzyskać dostępu do swojego portfela Web3, a Binance nie będzie w stanie go dla niego przywrócić – tłumaczył Richard Teng. 

Trzy udziały kluczy mają być przechowywane w trzech miejscach – pierwsza część będzie w Binance, druga część lokalnie na telefonie komórkowym użytkownika, a trzecia część zostanie zaszyfrowana za pomocą hasła odzyskiwania użytkownika i utworzona jako kopia zapasowa na koncie w chmurze, takiej jak iCloud lub Google Drive. 

Trudności Binance 

Decyzja Binance o zagłębieniu się w inne usługi kryptograficzne pojawia się w momencie, gdy wydaje się, że jej działalność w zakresie handlu spot ma trudności z utrzymaniem inwestorów. Raport firmy analitycznej 0xScope, zajmującej się analizą blockchain, sugeruje, że udział Binance w rynku transakcji spot spadł do 40% w 2023 r. 

Wolumen transakcji kasowych Binance odnotował znaczny spadek w zeszłym roku, być może ze względu na strategię notowań. Najpopularniejsze monety doświadczyły spadku natychmiast po ich notowaniu na Binance – stwierdzili analitycy. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.