Giełda Binance US wyeliminowała opłaty transakcyjne Ethereum-USD 

2022-12-08 / Tagi:

Giełda Binance US wyeliminowała opłaty transakcyjne Ethereum-USD 

Binance US – amerykański oddział największej na świecie giełdy kryptowalut – wyeliminował wszystkie opłaty transakcyjne Ethereum- USD. Firma zrobiła to zaledwie sześć miesięcy po tym, jak zniosła podobne opłaty dla Bitcoina. 

Zniesienie opłat transakcyjnych Ethereum-USD 

Amerykański oddział największej na świecie giełdy kryptowalut Binance wyeliminował wszystkie opłaty transakcyjne Ethereum-USD. Wprowadzony model rozszerzy darmowy handel na pary ETH/USD, ETH/USDT, ETH/USDC i ETH/BUSD. W praktyce oznacza to, że użytkownicy mogą od teraz swobodnie handlować ETH za dolary amerykańskie lub inne trzy najlepsze stablecoiny. 

Warto przypomnieć, że zarówno Binance, jak i Binance US wprowadziły handel Bitcoinami bez opłat na tych samych parach USD i stablecoin w czerwcu. Stało się to wkrótce po tym, jak konkurenci z branży, firmy takie jak Coinbase i Robinhood, ogłosiły wprowadzenie poważnych redukcji w zatrudnieniu. 

Działanie z interesem klientów 

Z opublikowanego komunikatu prasowego wynika, że Binance US skonsoliduje swoje poziomy cenowe w jeden poziom w styczniu 2023 r. Zgodnie z zapowiedziami aktywa poziomu I będą miały takie same ceny jak aktywa poziomu II, przy czym poziom skonsolidowany będzie znany od tego momentu, jako „Poziom I”. Dyrektor generalny Binance US, Brian Shroder powiedział, że zmiana ta jest jedną z wielu, które skupiają się na „doświadczeniu klienta”. Wynika to z tego, że giełda kryptowalut stara się wyróżnić jako jeden z liderów niskich opłat w branży i „przywrócić zaufanie do większego ekosystemu”. 

– Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby platformy działały przede wszystkim z interesami użytkowników – możemy przeczytać w komunikacie. 

Większa przejrzystość w działalności 

Można zauważyć, że zniesienie opłaty za Ethereum nastąpiło w krótkim czasie po upadku FTX – największego rywala Binance. Przypominamy, że dyrektor generalny Binance, Champeng Zhao, złożył liczne oświadczenia w następstwie bankructwa giełdy FTX. Podkreślał w nich, że Binance jest dla użytkowników atrakcyjniejszą alternatywą. Zapowiadał także wdrożenie dowodu rezerw Merkle Tree i utrzymanie handlu Bitcoin z zerową opłatą. 

Chociaż opłaty transakcyjne są głównym źródłem przychodów dla firm takich jak Binance, największe giełdy kryptowalut czerpią obecnie zyski z usług stakingu. Binance US ogłosiło obstawianie ETH na krótko przed fuzją, ze stawkami zaczynającymi się od 6% RRSO. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.