Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Firmy kryptograficzne proszą o rozluźnienie wymogów dotyczących ujawniania informacji 

2022-05-10 / Tagi:

Firmy kryptograficzne proszą o rozluźnienie wymogów dotyczących ujawniania informacji 

Czterdzieści sześć europejskich firm i organizacji kryptograficznych zwróciło się do ministrów finansów w 27 krajach europejskich o złagodzenie niektórych wymogów regulacyjnych dla branży kryptograficznej. 

Prośba o złagodzenie wymogów dla branży krypto 

Czterdzieści sześć europejskich firm i organizacji kryptograficznych wysłało list do 27 ministrów finansów UE w sprawie wymogów dotyczących ujawniania informacji o transakcjach kryptograficznych, podał Reuters. 

W piśmie z dnia 13 kwietnia przedsiębiorstwa i organizacje zwróciły się do decydentów UE o zapewnienie, że ich przepisy nie wykraczają poza istniejące regulacje, które są zgodne ze standardami ustalonymi przez Grupę Zadaniową ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF). 

Autorzy listu zgłosili swoje obawy dotyczące przepisów wymagających od firm kryptograficznych uzyskania informacji o podmiotach zaangażowanych w cyfrowe transfery walutowe. W szczególności poprosili, aby UE wykluczyła projekty zdecentralizowane, w tym zdecentralizowane finansowanie (defi), z wymogów rejestracji jako podmioty prawne. Zauważyli również, że niektóre zdecentralizowane stablecoiny nie powinny podlegać ramom regulacyjnym Rynków kryptowalut (MiCA). 

Inicjatorzy listu zauważyli, że propozycje prowadzące do publicznego ujawnienia szczegółów transakcji i adresów portfela „narażą każdego właściciela zasobów cyfrowych na ryzyko”, zmniejszając prywatność i bezpieczeństwo posiadaczy kryptowalut. A co za tym idzie, oznacza to koniec z anonimowością w kryptowalutach

Uregulowanie rynku kryptowalut 

Parlament Europejski przegłosował w zeszłym miesiącu projekt ustawy MiCA bez zapisu , który skutecznie zakazałby kryptowalut opartych na dowodach pracy. Przypominamy, że UE wprowadziła MiCA w celu uregulowania wszystkich emitentów kryptowalut i dostawców usług w regionie. 

Dyrektor generalny Coinshares Jean-Marie Mognetti, jeden z organizatorów listu, zauważył, że europejskie przepisy dotyczące kryptowalut są obecnie bardziej złożone niż w innych regionach świata. Podkreśliła, że twarde przepisy zniechęcają firmy do ekspansji w Europie. 

W naszej branży w Europie nie było wystarczająco silnych ani skoordynowanych wysiłków – powiedziała inna organizatorka listu, Diana Biggs, szef ochrony w Defi Technologies. 

Źródło: Bitcoin.com 

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.