Facebook Metaverse to przyszłość?

2022-05-06 / Tagi:

Facebook Metaverse to przyszłość?

Ostatnimi czasy bardzo głośno jest o projektach metaverse (czym jest metaverse?). Jedną z firm, która bardzo mocno inwestuje w metaverse oraz stara się dążyć do tej wizji jest Meta posiadająca takie marki jak Facebook czy Instagram. W tym artykule przybliżymy wam trochę misję tej firmy odnośnie właśnie metaverse.

Wizja przyszłości?

Meta uważa metaverse za wizję przyszłości, która staje się dla nas coraz bardziej osiągalna. Może się okazać, że już za parę lat rzeczy rodem z filmów science-fiction będą nas otaczały i brały czynny udział w naszym życiu codziennym. Już dzisiaj mamy dostępne produkty takie jak Smart Glasses. Są to okulary, które są malutkimi komputerami oraz wyświetlają nam informacje oraz możemy się komunikować z nimi za pomocą komend głosowych. Co ciekawe pierwsze modele pojawiały się już w 2013 roku a dzisiejsze okulary typu Smart Glasses nie odbiegają wyglądem od klasycznych okularów. Ich cena jest niestety dość wysoka poprzez brak spopularyzowania tego przedmiotu w naszym społeczeństwie. Pierwsze okulary tego typu zostały zaprojektowane właśnie przez Google czyli jedną ze spółek Mety. Kolejną rzeczą rodem z przyszłości są gogle VR. Są to gogle przenoszące nas w wirtualną rzeczywistość. Przed naszymi oczami ukazuje się tylko i wyłącznie świat wygenerowany komputerowo przenosząc nas w wirtualną rzeczywistość. Jest to zdecydowanie jedna z największych możliwości jeśli chodzi o metaverse. Połączenie metaverse z goglami VR może nam udostępnić możliwości o jakich wcześniej słyszeliśmy czy widzieliśmy tylko w filmach bądź książkach sci-fi. Meta inwestuję bardzo aktywnie w rozwój właśnie wirtualnej rzeczyswistości. Według danych podanych na stronie Mety inwestują 150 milionów dolarów w rozwój ludzi oraz technologii.

Szeroka gama zastosowań

Świat metaverse niesie ze sobą bardzo szeroką gamę zastosowań. Dzięki działaniom takich firm jak Meta, możemy oczekiwać od tego naprawdę dużo. Wyobraźmy sobie tylko gdy wstajemy rano podnosimy swoje okulary do wirtualnej rzeczywistości i dzięki nim wchodzimy do swojego biura na poranne spotkanie. Będziemy mogli obejrzeć mecz piłkarski czy koszykówki czując się jak na stadionie będąc na drugim końcu świata. Znajduje się jednak duże grono sceptyków, którzy są przeciwni wprowadzaniu technologii metaverse. My jednak jesteśmy ciekawi rozwoju tych projektów i będziemy stale śledzić informacje na ten temat. W końcu kto nie chciałby raz na jakiś czas przenieść się w miejsce gdzie nikt mu nie będzie przeszkadzał i będzie mógł robić co tylko sobie może wymarzyć.

Źródło: about.facebook.com/meta/

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.