Drastyczny spadek sprzedaży Bitcoin Ordinals 

2024-02-05 / Tagi:

Drastyczny spadek sprzedaży Bitcoin Ordinals 

Inskrypcje Bitcoin Ordinals tracą na popularności. Dane pokazują, że ich sprzedaż w styczniu drastycznie spadła. Jednak wiele przemawia za tym, że nadchodzący halving Bitcoina może ponownie rozbudzić zainteresowanie tymi tokenami. 

Spadek sprzedaży Bitcoin Ordinals 

Według platformy CryptoSlam, miesięczna sprzedaż Bitcoin Ordinals spadła w styczniu o 61% osiągając 335 milionów dolarów. Dla porównania w grudniu było to 868 milionów dolarów i była to najwyższa sprzedaż w historii Ordinals. Według Anndy Lian, eksperta blockchain i autora książki NFT: From Zero to Hero, za spadkiem sprzedaży inskrypcji stoi przesycenie rynku NFT i projekty innych blockchainów. 

– Wraz z napływem nowych projektów i artystów pojawiających się w tej przestrzeni, kupujący stają obecnie przed mnóstwem opcji. Sytuacja związana z możliwością wyboru stała się bardziej oczywista, gdy inne blockchainy, takie jak Solana, nabrały większej dynamiki – powiedział ekspert. 

Warto dodać, że pomimo tego, że miesięczna sprzedaż Ethereum NFT również spadła to sprzedaż NFT na platformie Avalanche wzrosła o 89%. Kolekcja Dokyo NFT stanowiła większą część wolumenu tej sprzedaży, ponieważ wygenerowała w styczniu dla sieci Avalanche 31,4 miliona dolarów. Dla porównania, w grudniu kolekcja Dokyo wygenerowała sprzedaż o wartości zaledwie 7,64 miliona dolarów. 

Kontrowersyjny status w społeczności Bitcoin 

Anndy Lian uważa, że poza konkurencyjnymi kolekcjami NFT na wyniki sprzedaży Ordinals wpłynął także ich kontrowersyjny status w społeczności Bitcoin oraz złożoność techniczna. 

– Wprowadzenie Ordinals wzbudziło kontrowersje w społeczności Bitcoin, ponieważ niektórzy uważają, że działanie to jest podobne do spamu. Mogło to mieć wpływ na reputację Ordinals wśród niektórych entuzjastów Bitcoina – dodał Anndy Lian. 

Natomiast Sebastien Guillemot, współzałożyciel Paima Studios powiedział, że zainteresowanie Ordinals przenosi się na rozwiązania warstwy 2 Bitcoin. 

– Wiele osób pracujących nad Ordinals przeszło na warstwę 2 Bitcoin, szczególnie w obliczu szumu wokół BitVM i OP_CAT. Nie zdziwiłbym się, gdyby deweloperzy i inwestorzy włączyli się w tę narrację – powiedział Guillemot. 

Co ciekawe, pomimo spadku sprzedaży, liczba inskrypcji Ordinals stale rośnie. Według danych platformy Dune w sieci Bitcoin znajduje się obecnie ponad 59 milionów liczb porządkowych. 

Czy halving Bitcoina wzbudzi zainteresowanie liczbami porządkowymi? 

Spadek sprzedaży przełożył się także na średnią cenę Ordinals – ich wartość spadła w styczniu o 25% osiągając 1340 dolarów. Pomimo takich notowań duże firmy kryptograficzne wciąż wykazują zainteresowanie – giełda kryptowalut Binance 1 lutego ogłosiła uruchomienie swojej platformy Ordinals. Eksperci spodziewają się jednak, że nadchodzący halving Bitcoina ponownie wzbudzi zainteresowanie liczbami porządkowymi. 

Zmniejszona podaż Bitcoina może sprawić, że każde satoshi stanie się cenniejsze i rzadsze, zwiększając w ten sposób atrakcyjność Ordinals jako unikalnych i kolekcjonerskich aktywów. Ponadto halving może podnieść opłaty transakcyjne w sieci Bitcoin, co może zachęcić górników do przetwarzania transakcji Ordinals i zabezpieczania sieci – powiedział Anndy Lian. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.