Czy to dobry moment na zakup Bitcoina? 

2024-04-26 / Tagi:

Czy to dobry moment na zakup Bitcoina? 

Czy Bitcoin jest w „najlepszym momencie na zakup”? Dwa wskaźniki rynkowe sugerują, że tak. A analitycy branżowi podkreślają, że Bitcoin przeszedł właśnie jeden z „najzdrowszych resetów rynkowych”

Atrakcyjna strefa zakupu Bitcoina? 

Według dwóch popularnych wskaźników on-chain, które są wykorzystywane przez analityków kryptowalut do tego, by śledzić aktywność handlową w łańcuchu, Bitcoin ( BTC) może wejść w atrakcyjną strefę zakupu. Parametry, wartość rynkowa do wartości zrealizowanej (MVRV) i ważona stopa finansowania otwartego interesu (OI), sugerują, że Bitcoin znajduje się obecnie w atrakcyjnym punkcie wejścia dla traderów. 

To najlepszy moment na zakup Bitcoina – powiedział trader Mister Crypto swoim poście z 23 kwietnia na X. 

Korzystne dane rynkowe 

Stopa finansowania ważona OI Bitcoina – która reprezentuje koszt utrzymywania pozycji w kontraktach futures na Bitcoin – 24 kwietnia przekroczyła dodatni zakres (po 24 godzinach w strefie ujemnej) odnotowując zgodnie z danymi platformy CoinGlass 0,0093%. Pomimo tych wzrostów, nadal jest ona znacząco niższa od wartości odnotowanej na początku kwietnia wynoszącej wówczas 0,0714%. Jest to korekta, którą analitycy oceniają jako korzystną dla rynku. 

– Jeden z najzdrowszych resetów rynkowych, jaki widziałem od dłuższego czasu – oświadczył analityk rynkowy Checkmate. 

Wyższe stopy finansowania sygnalizują zwiększone zainteresowanie długimi transakcjami, odzwierciedlając bardziej bycze nastroje na rynku. Ostatnim razem, gdy stopa finansowania ważona OI Bitcoina osiągnęła na początku marca znaczący szczyt, Bitcoin tego samego dnia osiągnął najwyższy poziom w historii wynoszący 69 200 dolarów. Zaledwie tydzień później, bo 14 marca, BTC ponownie przekroczył ten kamień milowy, osiągając 73 835 dolarów. 

Warto podkreślić, że założyciel funduszu Capriole Investments, Charles Edwards, twierdzi, że chociaż stopy finansowania są dobrym wskaźnikiem ogólnie nie zapewniają już tego samego poziomu pewności, co kilka lat temu. I chociaż obecnie „zaangażowanych jest znacznie więcej stron, uwzględnienie tego wskaźnika jest nieco bardziej złożone”

Bitcoin zmierza w dobrym kierunku? 

Z kolei wskaźnik MVRV – który ma na celu określenie, kiedy Bitcoin jest przewartościowany lub niedowartościowany w stosunku do jego wartości godziwej – również sugeruje, że Bitcoin zmierza w kierunku korzystnych warunków zakupu. W momencie przygotowywania tego tekstu wynik MVRV Bitcoina wynosi 2,32 – oznacza to spadek o 6,45% (od początku kwietnia). 

Wynik MVRV powyżej 3,5 sugeruje, że rynek znajduje się prawie u szczytu, natomiast wynik poniżej 1 oznacza, że rynek osiągnął dno. 

Edwards zwrócił uwagę, że obecne poziomy MVRV wskazują, że „mamy sporo swobody w nadchodzącym roku”. Zwrócił jednak uwagę, że obecne możliwości zakupów są znacznie mniej intratne w porównaniu z tymi, które były dostępne jeszcze dwa lata temu. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.