Kryptowaluty

aktualne kursy kryptowalut, aktualności, wiedza

BAZA WIEDZY

Coraz mniej ETH na giełdach kryptowalut

2022-03-21 / Tagi:

Coraz mniej ETH na giełdach kryptowalut

Dane wskazują, że ilość Ethereum (ETH), która obecnie znajduje się na giełdach kryptowalut jest najniższa od kilku lat. Wiele osób odbiera to jako zapowiedź zbliżających się wzrostów. Co ciekawe, ostatni raz takie ilości ETH odnotowano na giełdach w 2018 roku. 

Staking ETH przyciąga inwestorów 

Z opublikowanych w mediach informacji wynika, że przez cały czas rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0. Użytkownicy zablokowali już 10 151 086 ETH, co przy obecnym kursie 2 972 USD daje 30 169 027 592 dolarów. Dla porównania w lutym 2021 r. liczba zablokowanych ETH wynosiła 3 000 000. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie ETH wypłacane z giełd od razu trafiają na kontrakt depozytowy. Wynika to z tego, że wielu inwestorów wypłaca je na swoje portfele, to z kolei może sugerować, że w najbliższym czasie nie zamierzają sprzedawać kryptowaluty. 

Hodlerzy wypłacają swoje ETH z giełd 

Dane Glassnode wskazują, że od początku roku wypłacono już blisko 550 000 ETH wartych około 1 634 600 000 USD – co ciekawe, ponad 1/3 została wypłacona w mijającym tygodniu. 

Aktualne saldo ETH na giełdach wynosi około 21,72 miliona. Oznacza to ponad 31% spadek w porównaniu z ATH z czerwca 2020 r. Saldo Ethereum wynosiło wówczas 31,68 miliona. 

Sygnał dla inwestorów 

Wypłacanie ETH z giełd kryptowalut na taką skalę może sugerować, że inwestorzy stawiają na hodl. Może się jednak okazać, że jeśli zaczną nagle przesyłać duże ilości kryptowaluty na scentralizowane giełdy, wywoła to panikę wśród osób, które dopiero od niedawna interesują się cyfrowymi aktywami. 

Czy obecne wydarzenia przyczynią się do wzrostu ceny ETH? Ryan Watkins z Messari przewiduje, że ETH2 może ukrócić dominację Bitcoina, a tym samym głównym zasobem cyfrowym stanie się ETH. Za wzrostem ceny drugiej najważniejszej kryptowaluty przemawia także ciągłe spalanie ETH.

Źródło: bithub.pl

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

LocalCryptos
LocalCryptos

LocalCryptos jest giełdą, na której można kupić i sprzedać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.