Coraz mniej ETH na giełdach kryptowalut

2022-03-21 / Tagi:

Coraz mniej ETH na giełdach kryptowalut

Dane wskazują, że ilość Ethereum (ETH), która obecnie znajduje się na giełdach kryptowalut jest najniższa od kilku lat. Wiele osób odbiera to jako zapowiedź zbliżających się wzrostów. Co ciekawe, ostatni raz takie ilości ETH odnotowano na giełdach w 2018 roku. 

Staking ETH przyciąga inwestorów 

Z opublikowanych w mediach informacji wynika, że przez cały czas rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0. Użytkownicy zablokowali już 10 151 086 ETH, co przy obecnym kursie 2 972 USD daje 30 169 027 592 dolarów. Dla porównania w lutym 2021 r. liczba zablokowanych ETH wynosiła 3 000 000. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie ETH wypłacane z giełd od razu trafiają na kontrakt depozytowy. Wynika to z tego, że wielu inwestorów wypłaca je na swoje portfele, to z kolei może sugerować, że w najbliższym czasie nie zamierzają sprzedawać kryptowaluty. 

Hodlerzy wypłacają swoje ETH z giełd 

Dane Glassnode wskazują, że od początku roku wypłacono już blisko 550 000 ETH wartych około 1 634 600 000 USD – co ciekawe, ponad 1/3 została wypłacona w mijającym tygodniu. 

Aktualne saldo ETH na giełdach wynosi około 21,72 miliona. Oznacza to ponad 31% spadek w porównaniu z ATH z czerwca 2020 r. Saldo Ethereum wynosiło wówczas 31,68 miliona. 

Sygnał dla inwestorów 

Wypłacanie ETH z giełd kryptowalut na taką skalę może sugerować, że inwestorzy stawiają na hodl. Może się jednak okazać, że jeśli zaczną nagle przesyłać duże ilości kryptowaluty na scentralizowane giełdy, wywoła to panikę wśród osób, które dopiero od niedawna interesują się cyfrowymi aktywami. 

Czy obecne wydarzenia przyczynią się do wzrostu ceny ETH? Ryan Watkins z Messari przewiduje, że ETH2 może ukrócić dominację Bitcoina, a tym samym głównym zasobem cyfrowym stanie się ETH. Za wzrostem ceny drugiej najważniejszej kryptowaluty przemawia także ciągłe spalanie ETH.

Źródło: bithub.pl

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.