Coinbase zachęca użytkowników do przejścia z USDT na USDC 

2022-12-12 / Tagi: giełdy kryptowalut

Coinbase zachęca użytkowników do przejścia z USDT na USDC 

Giełda kryptowalut Coinbase zachęca użytkowników do przejścia z USDT na USDC poprzez rezygnację z opłat za konwersję. Firma jednocześnie podkreśla znaczenie tego ostatniego stablecoina jako „zaufanego i renomowanego dolara cyfrowego”. Czy to początek konfliktu pomiędzy emitentami stablecoinów? 

Przejście z USDT na USDC 

Scentralizowana giełda kryptowalut Coinbase w swoim nowym poście zachęca użytkowników do przejścia z USDT na USDC. Dzieje się to w czasie, kiedy giełdy przystępują do walki o dominację swoich rodzimych stablecoinów. Niedawno, bo we wrześniu Binance przestało wspierać USDC, automatycznie konwertując zasoby klientów na własny stablecoin BUSD. 

Przypominamy, że USDC zostało współzałożone przez Coinbase i wyemitowane przez spółkę stowarzyszoną Circle w 2018 roku. Co więcej, współpracująca z Circle firma Grant Thornton LLP, jedna z największych amerykańskich spółek księgowych, co miesiąc publikuje potwierdzenia rezerw USDC. W ciągu ostatnich czterech lat USDC stał się poważnym pretendentem do już ugruntowanego lidera rynku USDT. Z kapitalizacją rynkową w wysokości 65,7 mld USD USDT jest największym stablecoinem, jednak tuż za nim plasuje się USDC z kapitalizacją wynoszącą 42,7 mld USD. 

Stablecoiny wystawione na próbę 

Upadek giełdy FTX wpłynął na cały rynek kryptowalut, wystawiając niektóre monety stablecoin na próbę. Właśnie w tym czasie Coinbase chce podkreślić rolę jaką pełnią stabilność i zaufanie w branży.  

Wydarzenia z ostatnich kilku tygodni wystawiły na próbę niektóre stablecoiny i byliśmy świadkami ucieczki w bezpieczne miejsce. Wierzymy, że USD Coin (USDC) to zaufany i renomowany stablecoin, więc ułatwiamy zmianę: od dziś znosimy opłaty dla globalnych klientów detalicznych za konwersję USDT na USDC – możemy przeczytać w komunikacie Coinbase. 

Ciężki rok dla Coinbase 

Posunięcie Coinbase może być zaskoczeniem, ponieważ średnia opłata transakcyjna stanowi większość przychodów firmy. Bessa doprowadziła już do spadku przychodów handlowych giełdy o około 50% lub więcej (w porównaniu z ubiegłym rokiem). Zostało to ujawnione przez CEO Coinbase, Briana Armstronga. 

W zeszłym roku w 2021 roku osiągnęliśmy około 7 miliardów dolarów przychodów i około 4 miliardów dolarów dodatniej EBITDA, a w tym roku, gdy wszystko spada, wygląda to mniej więcej o połowę mniej – powiedział Brian Armstrong. 

Źródło: cryptopotato.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.