Coinbase uruchamia narzędzie do odzyskiwania „błędnie wysłanych” tokenów 

2022-12-16 / Tagi:

Coinbase uruchamia narzędzie do odzyskiwania „błędnie wysłanych” tokenów 

Giełda kryptowalut Coinbase uruchomiła narzędzie do odzyskiwania zasobów dla użytkowników, którzy „omyłkowo wysyłają nieobsługiwane tokeny”. Firma stwierdziła, że dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy są w stanie przenieść nieobsługiwane zasoby bez ujawniania kluczy prywatnych. 

Odzyskiwanie „błędnie wysłanych” tokenów ERC-20 

15 grudnia giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła, że użytkownicy, którzy wysłali dowolny z około 4000 tokenów ERC-20 na adres platformy, mogą odzyskać swoje błędnie wysłane środki. Z opublikowanych informacji wynika, że wystarczy podać „Ethereum TXID dla transakcji, w której aktywa zostały utracone oraz adres umowy”. Giełda stwierdziła, że niektóre tokeny ETC-20, w tym Wrapped Ether (wETH), TrueUSD (TUSD) i stakowany Ether (STETH) kwalifikują się do odzyskania z 5% opłatą za transakcje powyżej 100 USD. 

– Nasze narzędzie do odzyskiwania jest w stanie przenieść nieobsługiwane zasoby bezpośrednio z adresu przychodzącego do portfela samoobsługowego bez ujawniania kluczy prywatnych w dowolnym momencie. Zrobiliśmy to, korzystając ze zgłoszonej do opatentowania technologii do wysyłania środków bezpośrednio z twojego adresu przychodzącego bez przetwarzania środków przez naszą scentralizowaną infrastrukturę wymiany – możemy przeczytać w komunikacie Coinbase. 

Indywidualne podejście do zwrotu 

Co ciekawe, inne duże giełdy oferują zwrot za podobne transakcje na podstawie indywidualnych przypadków. Binance na swoich stronach wsparcia zapowiedziało, że może zdecydować się na pomoc użytkownikom „wyłącznie według własnego uznania” i w dużej mierze „nie oferuje usługi odzyskiwania tokenów/monet”. Z kolei platforma Crypto.com poinstruowała użytkowników, aby w tych kwestiach kontaktowali się z działem obsługi klienta. Dodając także, że „w niektórych przypadkach odzyskanie środków może nie być możliwe”

Ciężki rok na rynku kryptowalut 

Coinbase ma ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Dyrektor generalny firmy Brian Armstrong poinformował w grudniu, że przewiduje się, że przychody giełdy w 2022 r. wyniosą „mniej więcej połowę” przychodów z roku ubiegłego. Zaskoczeniem może być zatem to, że Coinbase zachęca użytkowników do przejścia z USDT na USDC poprzez rezygnację z opłat za konwersję. Tym bardziej, że średnia opłata transakcyjna stanowi większość przychodów firmy. Co więcej, ostatnie wydarzenia na rynku takie jak upadek FTX czy trwająca krypto-zima nie napawają optymizmem. 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.