Coinbase posiada 5% wszystkich istniejących Bitcoinów 

2023-10-04 / Tagi:

Coinbase posiada 5% wszystkich istniejących Bitcoinów 

Platforma wywiadowcza blockchain – Arkham – niedawno zidentyfikowała, że giełda kryptowalut Coinbase przechowuje w swoich portfelach prawie 1 milion Bitcoinów. Monety te według aktualnych cen rynkowych BTC są warte ponad 25 miliardów dolarów. 

Coinbase przechowuje prawie 1 milion BTC 

Platforma Arkham niedawno zidentyfikowała, że giełda kryptowalut Coinbase w swoich portfelach przechowuje prawie 1 milion Bitcoinów. Aktywa te są warte ponad 25 miliardów dolarów (według aktualnych cen rynkowych BTC). 

Według Arkham zasoby giełdy stanowią prawie 5% wszystkich istniejących Bitcoinów. Platforma ogłosiła, że Coinbase posiada łącznie 947 755 BTC. Według danych platformy informacyjnej CoinGecko, obecnie podaż Bitcoina w obiegu wynosi około 19 493 537. 

Czy Coinbase posiada więcej Bitcoinów? 

Co więcej, platforma Arkham zauważyła także, że oznaczyła i zidentyfikowała 36 milionów adresów depozytowych i przechowujących Bitcoiny używanych przez giełdę kryptowalut. Według Arkham największy zimny portfel Coinbase przechowuje około 10 000 BTC. W oparciu o raporty finansowe giełdy firma wywiadowcza wyraziła także opinię, że Coinbase ma więcej Bitcoinów, które nie są jeszcze oznakowane i nie można ich zidentyfikować. 

Warto zauważyć, że giełda Coinbase posiada w swoich portfelach ponad 25 miliardów dolarów w Bitcoinach, jednak sama giełda jest w posiadaniu jedynie około 10 000 wszystkich przechowywanych Bitcoinów. To według najnowszych danych stanowi wartość około 200 milionów dolarów. 

Znak do wycofania BTC z giełd kryptowalut? 

Warto zauważyć, że członkowie społeczności wyrazili różne reakcje na opublikowaną przez platformę Arkham wiadomość dotyczącą ilości Bitcoinów przechowywanych przez scentralizowaną giełdę Coinbase. Niektórzy z nich uważają, że jest to znak do tego, by wycofać swoje Bitcoiny z giełd. Ostrzegają także posiadaczy BTC, aby nie czekali z tym, aż giełdy zaczną wstrzymywać wypłaty. Natomiast inni twierdzą, że skoro istnieją uzasadnione obawy dotyczące zimnych portfeli kryptowalut, nie ma dobrego sposobu na przechowywanie ich aktywów. 

Jeśli chodzi o Bitcoiny posiadane przez firmy, najwięcej BTC nadal ma w swoich zasobach firma MicroStrategy, która zajmuje się analityką biznesową. W wynikach zysków opublikowanych 1 sierpnia współzałożyciel firmy Michael Saylor oświadczył, że firma posiada 152 800 BTC o wartości ponad 4 miliardów dolarów (w momencie przygotowywania tego tekstu). 

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.