Cardano staje się szóstą największą kryptowalutą

2022-06-01 / Tagi:

Cardano staje się szóstą największą kryptowalutą

Ostatni dzień maja był bardzo dobry dla niektórych kryptowalut. Jednym z największych wygranych z tego dnia są posiadacze Cardano (ADA). Zaliczył on byczy wzrost, który przełożył się na awans w rankingu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Ogromny wzrost Cardano – co go wywołało?

W ciągu dnia 31-05-2022 Cardano było warte prawie 0,68 USD co oznaczało wzrost o ponad 27%. Ruch ten może być spowodowany zbliżającym się hardforkiem pod nazwą Vasil. Ma być to największe ulepszenie sieci od września poprzedniego roku. Głównymi zmianami mają być powiększenie pojemności sieci oraz ulepszenie smart kontraktów na Cardano w języku programowania „Plutus”. Ma to umożliwić deweloperom zdecentralizowanych aplikacji na tworzenie nowości za pośrednictwem łańcucha Cardano. 

Cardano szóstą największą kryptowalutą!

Wzrosty na Cardano sprawiły, iż ta kryptowaluta wyprzedziła Ripple (XRP) w rankingu wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej. W ciągu ostatniej doby kapitalizacja rynkowa Cardano wzrosła o ponad 1 mld dolarów, podczas gdy Ripple zaliczył wzrost o 100 milionów. Z pewnością jest to wielki sukces kryptowaluty ADA co pokazuje jej pozycję oraz moc na rynku.

Historia ceny Cardano

Na przestrzeni ostatniego roku, Cardano znajduje się aktualnie w największym dołku cenowym, od którego dzięki ostatniemu wzrostowi 27-procentowemu się odbijamy. Co ciekawe we wrześniu poprzedniego roku osiągnęliśmy maksimum historyczne i wynosiło ono według CoinGecko 3,09 USD. Kolejnym ciekawym zachowaniem Cardano jest regularne utrzymywanie się ceny powyżej 1 dolara. Od początku wojny na Ukrainie niestety kurs ten tylko raz odbił się ponad tą magiczną granicę Cardano i było to na nieco ponad 2 tygodnie po których doświadczyliśmy spadków do nawet 0,45 USD. 

Prognozy na Cardano

Nastroje inwestorów Cardano jak widać są bardzo dobre oraz nie mają oni powodów do niezadowolenia w związku ze zbliżającym się hardforkiem Vasil, który ma mieć miejsce 29 czerwca. Usprawnienia, które mają zostać w nim wprowadzone mogą przyciągnąć nowych inwestorów jak i programistów chcących tworzyć swoje aplikacje na blockchainie Cardano. Jest to z pewnością duży krok w przód dla tej sieci. Kto wie, być może jeszcze w tym roku będziemy świadkami nowego ATH w cenie Cardano.

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.