Bitmain wysłał pierwszą partię maszyn KS3 Antminer do górników 

2023-08-29 / Tagi:

Bitmain wysłał pierwszą partię maszyn KS3 Antminer do górników 

Znany producent platform ASIC, Bitmain poinformował, że wysłała pierwszą partię maszyn KS3 Antminer. Pomimo tego, że każda platforma kosztowała 49 800 USD, firma szybko ją wyprzedała. Co istotne, producent ogłosił, że wkrótce będzie dostępna kolejna partia KS3 Antminer. 

Maszyna KS3 Antminer trafiła do górników 

Producent platform ASIC, firma Bitmain ujawniła w poniedziałek, że wysłała pierwszą partię maszyn KS3 Antminer

Platformy te wydobywają kryptowalutę Kaspa (KAS) – cyfrową walutę, która zajmuje 45. miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej. Aktualne dane sugerują, że platforma KS3 jest najbardziej dochodowym dostępnym układem ASIC dla górników. Witryna asicminervalue.com informuje, że maszyna ta wydobywając KAS może zarobić około 440 USD dziennie. 

Co ciekawe, maszyna Bitmain szybko się wyprzedała. Co więcej, jest najdroższą jednostką firmy, jaką kiedykolwiek sprzedano. Każda platforma wyceniona została na 49 800 USD i może pochwalić się szybkością przetwarzania 8,3 terahasz na sekundę (TH/s). Jednak poniedziałkowy post firmy Bitmain sugeruje, że górnik może osiągnąć 9 TH/s. Warto przypomnieć, że pomimo tego, że ta platforma jest najdroższym Antminerem Bitmain, firma niedawno wprowadziła koparkę Filecoin (FIL) w cenie 38 888 USD – czyni ją to drugim najdroższym układem ASIC. 

Wzrost wartości KAS 

Obecnie aktywa cyfrowe KAS mogą pochwalić się kapitalizacją rynkową w wysokości około 852 milionów dolarów, a ich wartość w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła o 13,9% w stosunku do dolara amerykańskiego. Dane pokazują, że od poniedziałku około 35 pul wydobywczych przeznacza hashrate na łańcuch Kaspa. Dane te ujawniają łącznie około 12,36 petahash na sekundę (PH/s) hashrate KHeavyHash. 

Warto przypomnieć, że algorytm KHeavyHash, dostosowany do kopania kryptowaluty Kaspa (KAS), umożliwia szybkie generowanie bloków w sieci Kaspa, tworząc co sekundę nowy blok. Zasadniczo ten algorytm konsensusu jest wyrafinowanym podejściem do algorytmu HeavyHash. Chociaż algorytm skłania się ku dominacji w rdzeniu, umożliwiając procesorom graficznym (GPU) wydobywanie KAS, zastosowanie układu scalonego specyficznego dla aplikacji (ASIC) może przynieść znacznie większe zyski. 

Pule wydobywcze KAS 

Z analiz wynika, że w wydobyciu KAS prowadzi kopalnia F2Pool, przechwytując 2,57 PH/s całkowitego hashrate sieci, wyprzedzając Kaspa Pool z 2 PH/s i Hum Pool z 1,85 PH/s. Należy dodać, że skumulowany hashrate sieci odnotował znaczny wzrost z 777 TH/s ( z dnia 4 kwietnia 2023 r.) do obecnych 12 360 TH/s (12,36 PH/s). W ciągu ostatnich czterech miesięcy przekłada się to na około 1490% wzrost hashrate Kaspa. 

Źródło: bitcoin.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.