Bitcoiny przechowywane na giełdach kryptowalut spadły do historycznego poziomu 

2023-07-13 / Tagi:

Bitcoiny przechowywane na giełdach kryptowalut spadły do historycznego poziomu 

Dane pokazują, że Bitcoiny przechowywane na giełdach kryptowalut spadły do historycznego poziomu z 2017 roku. Dynamika podaży BTC zdecydowanie wskazuje na korzyść bitcoinowych byków, bowiem w rezultacie obecnych wydarzeń może nastąpić „odkrycie prawdziwej ceny” Bitcoina. 

Bitcoin na giełdach kryptowalut 

Najnowsze dane, opublikowane przez firmę analityczną Glassnode, pokazują, że mniej niż 12% podaży BTC znajduje się obecnie w portfelach giełd kryptowalut. Przypominamy, że w 2023 roku Bitcoin powrócił na giełdy podczas wzrostu ceny – wówczas wartość BTC/USD wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do minimów cyklu. 

Od końca kwietnia nastąpił powrót do długoterminowego trendu opuszczania giełd przez aktywa, jednak w tym miesiącu osiągnięto kamień milowy. Na dzień 10 lipca 11,59% dostępnej podaży BTC znajduje się w znanych portfelach giełdowych. Liczba ta nie była tak niska od połowy grudnia 2017 r. – wtedy Bitcoin osiągnął swój poprzedni rekord wszechczasów wynoszący 20 000 USD. 

Tylko 11,5% podaży Bitcoinów pozostało na giełdach, najmniej od ponad 5 lat – skomentował William Clemente, współzałożyciel firmy analitycznej Reflexivity Research. 

Bitcoin u progu „prawdziwego odkrycia ceny” 

W kategoriach BTC salda giełd wróciły do poziomu z marca 2018 r. Dane pokazują, że znane portfele giełdowe na dzień 10 lipca posiadały łącznie 2,252 mln BTC. 

Biorąc za przykład giełdę kryptowalut Coinbase, Joe Burnett – główny analityk w firmie Blockware – zauważył, że salda BTC spadły o ponad połowę od krachu, który miał miejsce w marcu 2020 r. 

Giełdy są osuszane”, podsumował w niedawnym komentarzu na Twitterze. Dodał także, że uważa Bitcoina za „na zakręcie prawdziwego odkrycia ceny”. 

Liczba wielorybów Bitcoin wzrasta 

Jak donosi portal Cointelegraph, oczekiwania na spadek cen BTC w wyniku spadku podaży i rosnącego popytu ze strony kupujących wzrosły wraz z oczekiwaniami, że Stany Zjednoczone mogą wkrótce zatwierdzić fundusz giełdowy Bitcoin (ETF). Niektórzy twierdzą, że inne działania, w szczególności sztuczna inteligencja (AI), powinny z czasem przynieść podobny efekt. 

W międzyczasie malejące salda wymiany są kontynuowane, ponieważ liczba podmiotów wielorybów Bitcoin – tych z największymi saldami portfela poza giełdami – odnotowuje wzrost. Od końca kwietnia pojawiło się około 40 nowych wielorybów, a 7 lipca ich liczba osiągnęła najwyższy poziom od czasu krachu giełdy FTX. 

Ciekawym wyjątkiem od trendu odpływu z giełdy jest pula wydobywcza Poolin, która nadal wysyła ogromne transze BTC do Binance

Źródło: cointelegraph.com 

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Nasi partnerzy

Binance
Binance

Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Kanga
Kanga

Kanga Exchange to popularny kantor oraz giełda kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Ledger
Ledger

Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Zonda
Zonda

Stwórz swoje portfolio inwestycyjne na tej giełdzie kryptowalut.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Coinbase
Coinbase

Coinbase to popularna giełda kryptowalut ze świetną aplikacją.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Crypto.com
Crypto.com

Najszybciej rosnąca na świecie aplikacja kryptowalutowa.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Bybit
Bybit

Popularna giełda z nowego centrum krypto świata - Dubaju.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

MEXC
MEXC

Giełda założona przez zespół czołowych ekspertów z Wall Street.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

Trezor
Trezor

Pierwszy zimny portfel sprzętowy do kryptowalut od Satoshi Labs.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

OKX
OKX

OKX obsługuje miliony użytkowników w ponad 100 krajach

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.

GATE.IO
GATE.IO

Giełda z wieloma mniej popularnymi aktywami, ma siedziby w USA.

Sprawdź!

Dowiedz się więcej.