2023-07-13 / Tagi:
Dane pokazują, że Bitcoiny przechowywane na giełdach kryptowalut spadły do historycznego poziomu z 2017 roku. Dynamika podaży BTC zdecydowanie wskazuje na korzyść bitcoinowych byków, bowiem w rezultacie obecnych wydarzeń może nastąpić „odkrycie prawdziwej ceny” Bitcoina.
Najnowsze dane, opublikowane przez firmę analityczną Glassnode, pokazują, że mniej niż 12% podaży BTC znajduje się obecnie w portfelach giełd kryptowalut. Przypominamy, że w 2023 roku Bitcoin powrócił na giełdy podczas wzrostu ceny – wówczas wartość BTC/USD wzrosła ponad dwukrotnie w stosunku do minimów cyklu.
Od końca kwietnia nastąpił powrót do długoterminowego trendu opuszczania giełd przez aktywa, jednak w tym miesiącu osiągnięto kamień milowy. Na dzień 10 lipca 11,59% dostępnej podaży BTC znajduje się w znanych portfelach giełdowych. Liczba ta nie była tak niska od połowy grudnia 2017 r. – wtedy Bitcoin osiągnął swój poprzedni rekord wszechczasów wynoszący 20 000 USD.
– Tylko 11,5% podaży Bitcoinów pozostało na giełdach, najmniej od ponad 5 lat – skomentował William Clemente, współzałożyciel firmy analitycznej Reflexivity Research.
W kategoriach BTC salda giełd wróciły do poziomu z marca 2018 r. Dane pokazują, że znane portfele giełdowe na dzień 10 lipca posiadały łącznie 2,252 mln BTC.
Biorąc za przykład giełdę kryptowalut Coinbase, Joe Burnett – główny analityk w firmie Blockware – zauważył, że salda BTC spadły o ponad połowę od krachu, który miał miejsce w marcu 2020 r.
„Giełdy są osuszane”, podsumował w niedawnym komentarzu na Twitterze. Dodał także, że uważa Bitcoina za „na zakręcie prawdziwego odkrycia ceny”.
Jak donosi portal Cointelegraph, oczekiwania na spadek cen BTC w wyniku spadku podaży i rosnącego popytu ze strony kupujących wzrosły wraz z oczekiwaniami, że Stany Zjednoczone mogą wkrótce zatwierdzić fundusz giełdowy Bitcoin (ETF). Niektórzy twierdzą, że inne działania, w szczególności sztuczna inteligencja (AI), powinny z czasem przynieść podobny efekt.
W międzyczasie malejące salda wymiany są kontynuowane, ponieważ liczba podmiotów wielorybów Bitcoin – tych z największymi saldami portfela poza giełdami – odnotowuje wzrost. Od końca kwietnia pojawiło się około 40 nowych wielorybów, a 7 lipca ich liczba osiągnęła najwyższy poziom od czasu krachu giełdy FTX.
Ciekawym wyjątkiem od trendu odpływu z giełdy jest pula wydobywcza Poolin, która nadal wysyła ogromne transze BTC do Binance.
Źródło: cointelegraph.com
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.
Binance to jedna z największych i najbardziej zaufanych giełd na świecie.
Ledger to bezpieczny portfel fizyczny, na którym można przechowywać kryptowaluty.